Podejmij wyzwanie z Gdynia Baltic Challenge i marką AquaWave

Podejmij wyzwanie z Gdynia Baltic Challenge i marką AquaWave

Dokładnie za miesiąc 150 śmiałków zmierzy się z 3-kilkometrowym odcinkiem OW, biegnącym wzdłuż gdyńskiego Bulwaru Nadmorskiego. Celem rywalizacji jest uhonorowanie wyczynu, jakiego w 2017 roku dokonał Sebastian Karaś, czyli pokonania Bałtyku wpław. Jeśli lubicie pływać na wodach otwartych albo po prostu z przyjemnością śledzicie pływackie zmagania – ta impreza jest zdecydowanie dla Was!

Otwarte wody dla każdego

Pierwsza edycja Gdynia Baltic Challenge 2018 jest organizowana przez Akademię Pływania Sebastiana Karasia wspólnie z marką AquaWave – partnerem strategicznym imprezy. Uroczyste rozpoczęcie imprezy odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 09:00. Miejscem rozgrywania zawodów jest basen Zatoki Gdańskiej w okolicy plaży głównej w Gdyni.

Jakie zadanie czeka na zawodników? Pokonanie pętli o łącznym dystansie 3 km. Indywidualne wyniki będą ustalane w oparciu o rejestratory czasu – przy czym limit na pokonanie trasy to 1h 30 min. Ze względu na temperaturę wody – która zazwyczaj jest o kilka stopni niższa niż w jeziorze – dopuszczalne jest również stosowanie pianek pływackich. Organizator zapewnia pakiety startowe oraz profesjonalny sprzęt asekuracyjny, obsługiwany przez wykwalifikowanych ratowników.

Przepłynąć wpław Bałtyk

Inspiracją dla zorganizowania imprezy był ubiegłoroczny wyczyn Sebastiana Karasia, który pokonał wpław 100-kilometrowy dystans dzielący Kołobrzeg i duńską wyspę Bornholm. Przepłynięcie Bałtyku zajęło mu 28 godzin i 30 minut. Warto też wspomnieć, że Sebastian został pierwszą osobą w Polsce i na świecie, której udała się ta niezwykła sztuka. Partnerem imprezy w Gdyni jest marka AquaWave, tworząca stroje kąpielowe, odzież, obuwie i akcesoria dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych.

Emocje w wodzie i na lądzie

na imprezie warto stawić się nie tylko w roli uczestnika, ale też widza! Dzięki poprowadzeniu trasy rywalizacji wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego, możliwe jest śledzenie niemal każdego etapu emocjonującej rozgrywki i dopingowanie uczestników na odcinku od Pomnika Rybek po Polankę Redłowską. Co więcej, zawodom będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje przygotowane przez Gdyńskie Centrum Sportu, m.in. turniej open siatkówki, turniej młodzieżowy siatkówki czy zajęcia zumby.

Jak się przygotować?

Przed startem w zawodach na otwartym morzu lub w zatoce niezbędne jest zweryfikowanie przewidywanej temperatury oraz stopnia zasolenia wody. W przypadku wartości nie przekraczających 17oC warto posiłkować się pianką pływacką – w przeciwnym razie większość energii w trakcie przebywania w wodzie będzie wydatkowania na utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Wyższe zasolenie gwarantuje lepszą wyporność, powodując równoczesny dyskomfort podrażnionych wodą oczu, ust, gardła a nawet żołądka. Kolejnymi dwoma ważnymi aspektami jest stan morza oraz prądy morskie, wpływające na rzeczywisty dystans w wodzie.

Poruszanie się na otwartych wodach to również sztuka prawidłowego zachowania w stosunku do fal i pozostałych zawodników, umożliwiającego nawigowanie, oddychanie i redukcję nieprzyjemnego kołysania. Właśnie dlatego, uwzględniając komfort uczestników, liczba miejsc została ograniczona do 150 osób. Dla najlepszych zawodników przewidziane są atrakcyjne nagrody.

 

Gorąco zachęcamy do udziału w zawodach oraz kibicowania!

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się