3 najczęstsze błędy treningowe

25 wrzesień 2020
3 najczęstsze błędy treningowe

Nawet najbardziej regularne treningi mogą nie przynosić rezultatów, jeśli w naszym planie kryją się jakieś błędy. Oto 3 najczęstsze błędy treningowe, które mogą wpłynąć na efekty.

1. BRAK UROZMAICENIA TRENINGÓW 

Praktyka czyni mistrza - i jak najbardziej nie ma nic złego w powtarzaniu różnego rodzaju treningów… o ile mimo wszystko dbamy o jakiekolwiek urozmaicenie swojego planu. Nasze ciało do jak najlepszej sprawności potrzebuje nie tylko jednego, wybranego treningu, ale także innych aktywności, żeby jak najlepiej się rozwijać. Jeśli biegasz - zadbaj też o trening wzmacniający oraz rozciąganie. Ćwiczysz na siłowni? Pamiętaj też o treningach kondycyjnych. Rozciągasz się? Warto też od czasu do czasu zrobić trening ogólnorozwojowy. W ten sposób zapewniamy sobie najlepsze możliwe efekty, dbając o naszą sprawność z każdej strony. 

2. ZBYT DUŻA OBJĘTOŚĆ TRENINGOWA 

Czasami wydaje nam się, że im więcej treningów zrobimy, tym lepsze i szybsze będą efekty - niestety, to błąd. Ciało musi mieć czas na regenerację, a intensywnymi treningami i brakiem przerwy wcale nie zbliżymy się szybciej do naszego celu. Warto zadbać o odpowiednie przerwy na regenerację oraz urozmaicenie treningów w tygodniu - niech nie wszystkie będą ciężkie, powinny się tam znaleźć także lżejsze jednostki. 

3. NIEDOSTOSOWANIE TRENINGÓW DO CELU 

Bardzo częste - chcemy biegać więcej, ale… ciągle biegamy tyle samo. Albo chcemy być bardziej mobilni, ale głównie podnosimy ciężary. Niedostosowanie treningów do swojego celu to gwarancja braku efektów. Jeśli chcesz, żeby coś się poprawiło - dostarczaj ciału odpowiednich bodźców! Chcesz przebiec więcej kilometrów? Zacznij pokonywać większy dystans najpierw przez marszobieg, a potem stopniowo zwiększaj ilość biegu i ograniczaj czas marszu. Marzysz o silniejszym ciele? Zacznij wzmacniać ciało z masą własnego ciała, a następnie dodaj akcesoria jak gumy czy hantle. 

Błędy treningowe to coś normalnego - każdy z nas je popełnia. Najważniejsze, to obserwować swoje ciało, potrzeby i reagować, kiedy mimo długich starań, nie zbliżamy się do swoich celów. Być może gdzieś czai się błąd, który trzeba odkryć i naprawić :)

Materiał przygotowany przez Martę z Codziennie Fit

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się