4 powody dla których warto się zakochać w rolkach

4 powody dla których warto się zakochać w rolkach

Jazda na rolkach to obecnie jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu na świeżym powietrzu. Cieszy się powodzeniem nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Dodatkowo jest to sport, który oddziałuje na nasze ciało na wielu płaszczyznach. Jeśli wciąż się zastanawiasz, czy wskoczyć na rolki, poznaj 4 powody, które na pewno Cię do tego przekonają.

Spis treści:

  1. Jazda na rolkach pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej
  2. Rolki wzmacniają mięśnie
  3. Jazda na rolka uspokaja i redukuje stres
  4. Rolki to ekologiczny środek transportu

Jazda na rolkach pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej

Rolki pomogą Ci pozbyć się zbędnych kilogramów. Już około godzina tej aktywności gwarantuje spalenie około 600 kalorii. Regularne treningi 2 lub 3 razy w tygodniu pozytywnie wpłyną na Twoją sylwetkę. Aby proces spalania tłuszczu przebiegał odpowiednio polecamy utrzymać tętno na mniej więcej stałym poziomie - najlepiej 60-70% tętna maksymalnego, czyli około 130 uderzeń na minutę. Jeżeli Twoim celem jazdy na rolkach jest rekreacja wybierz rolki fitness. Marka CoolSlide ma bogatą ofertę rolek fitness, jak również tych do bardziej wyczynowej jazdy.

Rolki wzmacniają mięśnie

Chcąc wysmuklić swoje uda i łydki oraz ujędrnić pośladki koniecznie zdecyduj się na rolki. Dodatkowo, w trakcie jazdy pracują również mięśnie brzucha i grzbietu. One pozwalają na utrzymanie odpowiedniej postawy i pozytywnie wpływają na kręgosłup. Efektem ubocznym ujędrnionych mięśni jest mniejszy cellulit, więc regularna aktywność na rolkach pomoże uporać się również z tym problemem.

Jazda na rolka uspokaja i redukuje stres

Oprócz widocznych efektów przejażdżka na rolkach pomaga oczyścić głowę i ciało z negatywnych emocji. Jazda na rolkach nie zawsze musi być intensywna i szybka. Może to być spokojny i relaksujący czas dla Ciebie. Dotleniony organizm funkcjonuje lepiej i sprawniej, a Twoja głowa będzie lżejsza o negatywne myśli. Po treningu na pewno poczujesz dodatkową energię, a lepsze nastawienie pozwoli Ci na dalsze działanie.

Rolki to ekologiczny środek transportu

Na rolkach można dotrzeć wszędzie tam, gdzie tylko jest asfaltowa droga i chodnik. Mogą zastąpić samochód, są ekologiczne i pozytywnie wpływają na nasz organizm. Dodatkowo zyskamy więcej czasu, ponieważ wybierając rolki jako środek transportu do pracy mamy automatycznie zaliczony trening.

Sprzęt i akcesoria do skatingu: kolekcja marki Coolslide
Czytaj dalej →

Rolki są świetną alternatywą dla zajęć cardio w zamkniętych pomieszczeniach. Właściwie nie ma przeciwwskazań do uprawiania tego sportu, ale warto na początku dobrze opanować technikę jazdy. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych - jest to aktywność odpowiednia dla każdej osoby. Nie pozostaje nic innego jak zaopatrzyć się w rolki i zacząć czerpać radość z ich użytkowania.

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się