7 naszych ulubionych aplikacji do treningu

14 kwiecień 2021
7 naszych ulubionych aplikacji do treningu

Aktywność fizyczna jest dziś nie tylko bardzo ważna dla zdrowia, ale i modna. Tym bardziej, że odpowiednie gadżety sportowe lub aplikacje są w stanie zmotywować do tego nawet najbardziej opornych. Niezależnie od tego czy jesteś użytkownikiem IOS czy Androida, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Mapy szlaków, aplikacje runningowe, do liczenia kalorii lub te, które macie wbudowane w Wasze telefony. Sprawdź, której potrzebujesz!

Apple Watch 

– skoro Apple to tylko formalnością będzie napisanie, że łączy się on z iPhonem. Nic nie zmotywuje Cię lepiej do aktywnego trybu życia niż obserwowanie domykających się pierścieni na zegarku tej marki. To prosty mechanizm 3 kolorowych okręgów, odpowiadających odpowiednim aktywnościom w ciągu dnia. Monitorują intensywne ćwiczenie, czas spędzony w ruchu i ilość spalonych kalorii. Prosta graficzna forma zachęca do codziennego domykania pierścieni oraz rywalizacji z innymi.

Krokomierz 

– najprostsza forma monitorowania aktywności. Pokazuje on ilość przebytych kroków oraz pozwala ustawić limit do osiągnięcia w ciągu dnia. Bardziej rozbudowane wersje pokażą również w formie widgetu ilość przebytych kilometrów, straconych kalorii czy ilość osiągniętych pięter.

MapMyRun 

– bezpośredni następca  Endomondo. Posiada synchronizację z najnowszymi aplikacjami i większością urządzeń typu wearbles, np. Google Fit Garmin, Fitbit czy Suunto. Możesz śledzić swoje treningi, tworzyć mapy ulubionych tras i udostępniać je. Dodatkową motywacją jest dołączenie do społeczności MapMyRun, gdzie jesteś w kontakcie z innymi sportowcami. W wersji premium możesz udostępniać na żywo swoją lokalizację, tworzyć indywidualne plany treningowe lub ustawiać dźwiękowe wskazówki. Endomodo rozdzieliło się również na MapMyWalk, MapMyRide oraz MapMyFitness, które dedykowane są konkretnym aktywnościom- spacerom, wyznaczaniu trasy oraz fitnessowi.
MapMyRun WERSJA PREMIUM: 5,99$ za miesiąc lub 29,99$ za rok.


STRAVA 

– tak zwany MUST HAVE dla rowerzystów i biegaczy. Aplikacja pozwala na wyznaczanie i nagrywanie trasy biegu oraz jej analizę. Pozwala również monitorować treningi innych sportów, np. pływania, jogi, kajakarstwa czy wspinaczki. Możesz wyznaczać cele, wyzwania, osiągać je samemu, ale też dołączyć do rywalizacji z innymi użytkownikami.  Sami biegacze mogą zastąpić Stravę innymi aplikacjami, jak np. Adidas Running by Runtastic, Nike Run Club czy RunKeeper.
STRAVA WERSJA PREMIUM: 5$ za miesiąc, 60$ za rok.

JEFIT 

– stworzona dla fanów kulturystyki i treningu siłowego. Możesz tworzyć i śledzić swoje treningi oraz monitorować na bieżąco zmiany, jakie zachodzą w Twojej sylwetce. Aplikacja posiada ponad 1300 ćwiczeń siłowych.
JEFIT ELITE: 4,99$ za miesiąc, 39,99$ za rok.

Nike Training Club 

– najbardziej podstawowa aplikacja dla aktywnych. Z jego pomocą wykonasz ćwiczenia rozciągające, rozgrzewkę, trening zasadniczy całego ciała (od krótki po 50-cio minutowe). Doskonała do aktywności zarówno w domu, jak i w terenie. Trening jest zautomatyzowany, odlicza czas ćwiczeń, daje wskazówki głosowe. Można połączyć apkę z Google Fit.
Nike Traning Club WERSJA PREMIUM: 14,99$ za miesiąc, 119,99$ za rok.

The Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout

– oferuje one krótki 7-minutowy trening uwzględniający wszystkie potrzeby. Jest to świetna opcja dla osób zapracowanych, zaczynających powoli przygodę z trenowaniem lub… mistrzów prokrastynacji :)  Aplikacja jest darmowa. 


MyFitnessPal/Fitatu

– główną funkcją tych aplikacji jest liczenie kalorii na podstawie bazy danych wielu milionów produktów. Aplikacje pokazują też inne składniki odżywcze. Darmowe wersje dają możliwość układania planu żywieniowego oraz zapisywania go.
WERSJA PREMIUM: MyFitnessPal 9.99$ za miesiąc, 49,99$ za rok,
Fitatu 19,99zł za miesiąc, 55,99zł za rok.

Technologia bardzo ułatwia nam dziś dbanie o zdrowie i uprawianie wszelkiej aktywności fizycznej, wspomagając nas różnego rodzaju mniej lub bardziej zaawansowanymi narzędziami. Żadna jednak nawet najbardziej rozbudowana i inteligenta aplikacja nie zastąpi nam motywacji i konsekwencji w dążeniu do celu.


Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się