AKTYWNE FERIE TURNUS II - Warmia, Mazury i Podlasie

28 stycznia 2022
AKTYWNE FERIE TURNUS II - Warmia, Mazury i Podlasie

Warmio, Mazury, Podlasie - wciąż zastanawiacie się co ciekawego w Waszej okolicy odkryć w czasie ferii zimowych 2022? Oto nasze podpowiedzi, czyli subiektywny Aktywny Przewodnik. Łapcie! Może czegoś nowego dowiecie się o swoim regionie?

Podlaskie

 1. Nauka jazdy na nartach - We wsi Szelment u stóp Góry Jesionowej znajduje się stok narciarski, można na nim spróbować również snowtubingu czyli zjazdów na gumowych pontonach – gwarantowana dobra zabawa dla dorosłych i dzieci.
 2. Ruch to zdrowie - Podlasie to raj dla fanów spacerów i natury, ze swoimi lasami i parkami narodowymi: Biebrzańskim, Narwiański i Wigierskim. Planując jednak taki wypoczynek pamiętajmy, że w związku z wprowadzeniem zakazu przebywania na obszarze przyległym do granicy, nie wszędzie możemy się poruszać.
 3. Wypoczynek i edukacja - odwiedźcie Żubry w ich prawie naturalnym środowisku w Rezerwacie Pokazowym Żubrów lub wybierzcie się do Zoo w Białymstoku.
 4. SILVARIUM - znajdujące się na terenie parku leśnego w Poczopku. Dzieciom na pewno spodobają się tamtejsze atrakcje: Strigiforium czyli dom sów, zegary słoneczne, drewniane rzeźby czy park megalitów.
 5. Poznaj lepiej miasto podczas spaceru śladem Białostockich bajkowych murali.
 6. Poznaj swój region – wybierz się w podróż szlakiem Krainy Otwartych Okiennic w okolicach Hajnówki. Nawet jeśli dzieci nie docenią walorów edukacyjnych trasy, to na pewno zachwycą je bajkowo kolorowe domy, kościoły i cerkwie. Odwiedźcie Świętą Górę Grabarkę aby poznać historię i kulturę prawosławia, tak ważnego dla tego regionu.

Warmińsko-mazurskie

 1. Jeziora - nie tylko latem! Zimą, trasy wokół jezior są równie piękne i zachęcają do spacerów. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń mogą spróbować również pływania kajakami i czy żeglowania po lodzie na bojerach. Mniej odważnych na pewno zachwyci obserwowanie tego widowiska z lądu.
 2. Rycerze i księżniczki - odwiedź koniecznie zamek w Szczytnie!
 3. Podbój kosmosu - Planetarium w Olsztynie zaprasza, tylko nie zapomnijcie odpocząć na ławeczce Mikołaja Kopernika.
 4. Tradycyjnie coś dla fanów historii – to właśnie tutaj znajduje się sławny Wilczy Szaniec – główna siedziba Adolfa Hitlera.
 5. Białe szaleństwo na nartach. Na półwyspie Czterech Wiatrów nad jeziorem Czos znajduje się ośrodek narciarski ze Snowparkiem. Podobny ośrodek znajduje się w Elblągu na Górze Chrobrego. Możecie tam również spróbować wspomnianego wcześniej snowtubbingu. 
 6. Wyjazd za granicę Polski – tak to możliwe wybierzcie się do autonomicznej Republiki Ściborskiej i odwiedźcie indiańską wioskę. Nie przegapcie psich zaprzęgów i przygotujcie się na prawdziwy survival bez wygód.

Poniżej wrzucamy mapkę stoku narciarskiego nad jeziorem Czos w Mrągowie ze strony www.g4w.pl. Stok narciarski nad jeziorem - robi wrażenie! 

Jeżeli jednak musie pozostać w swoim miejscu zamieszkania, pamiętajcie że lokalne Miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji i kulturalne przygotowują często specjalną ofertę zajęć dodatkowych i półkolonii. Wybierzcie się razem do parku lub na lodowisko lub odkryjcie najbliższą okolicę. Cokolwiek wybierzecie - spędźcie ten czas aktywnie! 

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się