AKTYWNE FERIE TURNUS IV - Lubelszczyzna, Łódzkie, Podkarpacie, Śląsk, Pomorze

AKTYWNE FERIE TURNUS IV - Lubelszczyzna, Łódzkie, Podkarpacie, Śląsk, Pomorze

Długo wyczekiwany przez województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, śląskie i pomorskie turnus ferii nadchodzi! Kiedy wszyscy już wrócili do szkół, Wy zaczynacie wypoczynek. Sprawdźcie co Was czeka w Waszej okolicy!

Lubelskie

 1. Usiądź za sterami samolotu – w Świdniku znajduje się symulator Airbusa A320 EXIM – możesz poczuć się w nim jak prawdziwy pilot. Dzieci poniżej 13 roku życia muszą być pod opieką rodziców, a jeśli masz pomiędzy 13-17 lat, będziesz potrzebować zgody opiekuna.
 2. Bądź mistrzem lego. Wybierz się do Kazimierza Dolnego i odwiedź tamtejsze Muzeum Klocków Lego. Miejsce to powstało całkowicie z prywatnej kolekcji Anny Śniechórskiej – Janik i Błażeja Janika. Zobaczycie tam nie tylko 5 metrową makietę Kazimierza, ale też wiele scenek z seriali takich jak "Friends" czy "Stranger Things". Są też makiety Titanica czy budowle ze świata Harry’ego Pottera.
 3. Zatrać się w świecie wirtualnej rzeczywistości – w Virtually” największym w Lublinie salonie wirtualnej rzeczywistości. Znajdziecie tam 8 stanowisk z grami i symulatorami VR. Jest też możliwość pogrania na konsoli X-Box z przyjaciółmi.
 4. Lubelska Trasa Podziemna – wybierzcie się na wycieczkę około 300-metrową trasą turystyczną biegnącą pod zabudową Starego Miasta w Lublinie. Powstała z połączenia wielu piwnic znajdujących się pod miastem. Taki spacer to świetna lekcja historii. Na trasie znajduje się kilka makiet ukazujących rozwój miasta.


Oddaj się wirtualnemu światu w Lublinie!

Łódzkie

 1. Coś dla fanów eksperymentowania. W Łódzkiej Manufakturze znajdziecie unikalne połączenie nauki i zabawy w formie interaktywnych wystaw. Do tego masa gier i zabawek logicznych. Czego chcieć więcej? Centrum Nauki Experymentarium zaprasza do wspólnego odkrywania tajemnic otaczającego świata.
 2. Jeszcze więcej edukacji, jeżeli mało wam walorów naukowych. Odwiedźcie Łódzkie Planetarium EC1 to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Europie środkowo - wschodniej.
 3. Pokaż dziecku czar swojego dzieciństwa. Idźcie razem na spacer śladami bajek z Twojej młodości. Pewnie wiesz, że większość z nich powstała właśnie w Łodzi? W mieście znajduje się dziesięć niewielkich pomników przedstawiających Misia Uszatka, koty Filemona i Bonifacego, wróbla Ćwirka, Maurycego i Hawranka Pik-Poka, bohaterów bajki zaczarowany ołówek czy Coralgola.
 4. Wybierzcie się na safari odwiedzając Zoo Safari w Borysewie , gdzie można zobaczyć 250 zwierząt ponad 50 różnych gatunków. Na terenie obiektu znajduje się również Mini Zoo, gdzie dzieci mogą obserwować zwierzaki bez krat.
 5. PGE Giganty Mocy – to pierwsze w Polsce interaktywne muzeum poświęcone wydobyciu węgla. Po muzeum dzieci oprowadzą przesympatyczne animowane Gigusie.

Podkarpacie

 1. Kto lubi opowieści o duchach? W zamku w Baranowie Sandomierskim straszy Biała Dama. Przyjedź i sprawdź sam.
 2. Zapoznaj pociechy z kulturą regionu – pomoże Ci tym wizyta w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i tamtejszym skansenie. Na terenie skansenu odbywa się wiele wydarzeń skierowanych dla najmłodszych.
 3. Pojeździj na nartach w środku miasta – w Przemyślu to możliwe. Miasto oferuje stok w prawie samym centrum, a na nim 3 trasy narciarskie o różnym stopniu trudności. Zapewnią wam one podobne sportowe emocje, co szusowanie w górach.
 4. Koleją przez świat. Trasa nietypowej wąskotorówki zwanej Bieszczadzką Ciuchcią zaczyna się w miejscowości Cisna, a potem już prosto w głąb dzikiej bieszczadzkiej puszczy.

Śląskie

 1. Szlakiem bajek.  Bielsko - Biała  podobnie jak Łódź jest stolicą polskiej bajki. To tutaj w Bielskim Studiu Rysunkowym powstały takie postaci, jak Reksio czy Bolek i Lolek. To właśnie ich możecie spotkać na bielskich pomnikach. Poza tym na dzieci czeka też sławny podróżnik Pampalini łowca zwierząt z hipopotamem, Smok Wawelski, Bartolini Bartłomiej i tajemniczy szpieg z krainy deszczowców Don Pedro.
 2. Bajkowe ogrody w zimie? Czemu nie. Znajdujące się w Goczałkowicach ogrody Kapias są piękne o każdej porze roku. Atrakcja jest darmowa i idealna na krótki spacer. Na terenie obiektu znajdują się też różne atrakcje dla dzieci. Domek smerfów, wigwamy, szachy wielkości waszej pociechy. W odległości 20 min spacerem znajduje się też zapora nad zbiornikiem Goczałkowickim, spacer nad nią będzie idealnym zakończeniem spaceru.
 3. Coś dla małych czarodziejów. Po spacerze pora na deser, a gdzie będzie on smakował lepiej niż w 3 Miotłach? Bielska kawiarnia stylizowana na świat Harry’ego Pottera ma w ofercie zarówno piwo kremowe jak i czekoladowe żaby, a w oczekiwaniu na deser można pograć w planszówki. Oczywiście to wszystko dopiero po ceremonii przydziału! Przygotujcie portfele bo na miejscu można się zaopatrzyć w magiczne gadżety.
 4. Na granicy 3 światów. Wybierzcie się na spacer zobaczyć trójstyk – unikalne miejsce w Jaworzynce gdzie spotykają się granice 3 państw Polski, Czech i Słowacji. Jedna z niewielu okazji by znaleźć się w 3 państwach w ciągu kilku minut.

Pomorskie

 1. Narty nad morzem – prawdopodobnie tereny nadmorskie nie kojarzą się nam z białym szaleństwem, a jednak na Kaszubach jest kilka wyciągów narciarskich - Amalka, Kosowo, Szymbark czy Wieżyca. Sprawdzajcie warunki pogodowe, bo gdy śniegu jest dużo to czynny jest także wyciąg na Sopockiej Łysej Górze.
 2. Ferie to przerwa od nauki ale… nauka poprzez zabawę w Gdańskim centrum Hevelianum to zupełnie inny poziom przyswajania wiedzy. Poprzez udział w interaktywnych wystawach dzieci dowiedzą się ciekawostek historycznych i wezmą udział w ciekawych eksperymentach naukowych. Przy okazji można również podziwiać panoramę miasta z Góry Gradowej na której znajduje się obiekt.
 3. Pobawcie się kreatywnie – Trójmiasto obfituje w tego typu atrakcje. Do dyspozycji dzieci i młodzieży oddano nie tylko wspomniane wcześniej Gdańskie Hevelianum, ale i Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Jest to atrakcja raczej dla młodszych dzieci, które odwiedzając kilka interaktywnych wystaw dowiedzą się wiele o otaczającym świecie, jak i organizmie człowieka.
 4. Rycerze i księżniczki. Które dziecko nie kocha tych klimatów! Odwiedź koniecznie zamek Krzyżacki w Malborku.
 5. Niech wszystko stanie na głowie – takie cuda tylko w Domu do góry nogami, znajdującym się w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Na terenie ośrodka znajdują się też inne atrakcje Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy dom trapera Kaszubskiego z Kanady. 


Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się