Co spakować na trening na basenie? 10 najważniejszych rzeczy.

23 września 2021
Co spakować na trening na basenie? 10 najważniejszych rzeczy.

Zamieniliście już plażę na basen kryty? Bocie się jednak, że o czymś zapomnicie pakując się na pływalnię? Nie jest to przyjemna sprawa, kiedy po wyjściu z basenu, z kapiącą na twarz wodą okaże się, że nie wzięło się ręcznika! Z nami Wam to nie grozi, jeśli tylko przeczytacie uważnie listę:

  1. Strój kąpielowy – czasem warto przypominać rzeczy oczywiste zwłaszcza, kiedy pakujemy się w biegu. Pamiętajmy jednak aby zamienić bikini na strój jednoczęściowy. Wybierzmy przede wszystkim wygodny i dopasowany. Dodatkowo możemy wybrać kostium odporny na działanie chloru.
  2. Czepek – nie jest to już obecnie wymóg każdego basenu, ale na większość pływalni bez niego nie wejdziemy. Chroni nasze włosy przed wilgocią i chlorem. Możemy wybierać wśród wielu różnych mniej lub bardziej profesjonalnych modeli. Czepek może być wykonany z silikonu, lateksu lub materiału. Materiał dobierzmy do naszych oczekiwań – te z silikonu lub lateksu trudniej się zakłada, ale zapewniają większą wodoszczelność. Możemy też znaleźć modele przeznaczone specjalnie do długich włosów.
  3. Klapki lub japonki – niezbędne do poruszania się po terenie pływalni, ze względów higienicznych.
  4. Ręcznik – najlepiej taki z mikro fibry, idealnie i szybko będzie wchłaniał wodę i najlepiej zabrać 2 osobny do ciała i twarzy.
  5. Worek na mokre rzeczy
  6. Suszarka, szczotka i gumka do włosów – teoretycznie suszarka powinna być na wyposażeniu każdego basenu, ale na pewno warto zabrać swoją.
  7. Okulary do pływania i zacisk do nosa – okularki przydadzą się szczególnie jeśli nosisz soczewki.
  8. Żel pod prysznic, szampon, balsam
  9. Legitymacja szkolna/studencka – jeśli jeszcze przysługują wam zniżki
  10. Przekąska 😊Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się