Ćwiczenia na jędrne pośladki bez przysiadów

Twoim celem są jędrne i kształtne pośladki, ale nie lubisz wykonywać przysiadów? Brak przysiadów w treningu nie oznacza, że nie możemy zaangażować treningowo mięśni pośladkowych i a tym samym nie uzyskamy pięknej i okrągłej pupy. Oczywiście, że się da!

Przysiady – nie wszystkim z nimi po drodze

Na wstępie wyjaśnię, że jestem przeogromnym fanem przysiadów i uważam, że to jedno z najlepszych ćwiczeń wielostawowych jakie istnieje. Różne formy przysiadów pozwalają pracować nad wieloma grupami mięśni jednocześnie: pośladkowy, czworogłowy, dwugłowy, łydka, dolna część pleców, pośrednio też brzuch. Zalety można wymieniać bardzo długo.  

Wiem jednak, że wiele osób ma z nimi problem. Jedni ich nie lubią, inni mają ogromny problem z techniką. A w przypadku przysiadu technika jest niezwykle ważna. Nieprawidłowe wykonanie może prowadzić do szeregu większych i mniejszych kontuzji i bólu, a to raczej bardziej zniechęci niż zachęci.

Osobiście uważam, że jak przysiad ma być zrobiony źle to lepiej go odpuścić w regularnym treningu, potrenować technikę na koniec jednostki treningowej i kiedy ta będzie akceptowalna wtedy dopiero wprowadzić go do jednostki treningowej. Chyba, że został zdiagnozowany jakiś problem w obrębie kolan i na przysiady jest czerwone światło np. ze strony fizjoterapeuty lub ortopedy, wtedy przysiad eliminujemy.  

Wzmacniamy odpowiedzialne za kształt pośladków partie mięśni

Dziś postanowiłam przygotować Wam przykładowe ćwiczenia na pośladki. Obejrzyjcie film i spróbujcie czy Wam pasują. Skupcie się na pracy mięśni pośladkowych. Każde z nich angażuje je nieco inaczej.  Tym razem nie przygotowałam Wam pełnej jednostki treningowej, pokazałam jedynie kilka rozwiązań. Nie widzę potrzeby, by w jednym treningu wykonywać je wszystkie, we wszystkich proponowanych wariantach. Zależało mi bardziej na tym, by pokazać Wam skuteczne alternatywy dla przysiadów.

Piszcie w komentarzach, które ćwiczenia znacie, które lubicie lub nie. Dajcie znać czy macie ochotę na 30-dniowy challenge na pośladki bez przysiadów. Chętnie przygotuję dla Was takie wyzwanie 🙂

Wskakujcie zobaczyć film i dajcie znać jak Wam poszło! Powodzenia!

Ilona Brusiło i Aleksandra Sulej-Dąbrowska

Ola i Ilona: specjalistki od motywowania, wspierania i zarażania dobra energią. Ola – dietetyk i miłośniczka biegania. Ilona – instruktorka kulturystyki, lekkoatletyki, trenerka TRX, Blackroll oraz instruktorka plenerowych aktywności, która bez dnia na siłowni czy sali nie wyobraża sobie życia. Dziewczyny od lat prowadzą projekt Mamy Ruszamy, adresowany do kobiet planujących powiększenie rodziny, w ciąży oraz młodych mam. Jego celem jest zmotywowanie kobiet do aktywności fizycznej i zmiany nawyków żywieniowych na lepsze.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się