Gdynia Baltic Challenge by AquaWave za nami!

28 sierpień 2018
Gdynia Baltic Challenge by AquaWave za nami!

W minioną sobotę, 25 sierpnia w basenie Zatoki Gdańskiej odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie. Na starcie stawiło się 150 zawodników, których gorąco dopingowała licznie zgromadzona publiczność.

Mocny start!

Impreza wystartowała o godzinie 09:00. Na starcie spotkało się niemal 150 miłośników pływania na wodach otwartych, w tym zawodnicy ścisłej polskiej czołówki. Pływacy do pokonania mieli pętlę o łącznej długości 3 km, a miejscem rozgrywania zawodów był basen Zatoki Gdańskiej w okolicy plaży głównej w Gdyni.

Zacięta rywalizacja

W sobotnie przedpołudnie sportowych emocji nie brakowało, a zacięta rywalizacja między zawodnikami trwała do ostatnich sekund. Ostatecznie na najwyższych stopniach podium stanęli Krzysztof Pielowski, Filip Zaborowski i Jan Urbaniak. Wśród kobiet najlepsze były Justyna Burska (4. miejsce w kategorii open), Aleksandra Witek i Anna Łazaronek. Każdy uczestnik, który ukończył zawody, otrzymał pamiątkowy medal, a na najlepszych w swoich kategoriach wiekowych czekały atrakcyjne nagrody.

Atrakcje dla widzów

Podczas wydarzenia emocje towarzyszyły nie tylko sportowcom, ale i kibicom. Trasa zawodów została bowiem poprowadzona wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego, co pozwalało na śledzenie niemal każdego etapu emocjonującej rozgrywki i dopingowanie uczestników na odcinku od Pomnika Rybek po Polankę Redłowską. A trasa była naprawdę widowiskowa! Podczas eventu nie zabrakło też aktywnych rozrywek dla całych rodzin. Zawodom towarzyszyły bowiem atrakcje przygotowane przez Gdyńskie Centrum Sportu: turniej open siatkówki, turniej młodzieżowy siatkówki czy zajęcia zumby. Najmłodsi mogli pojeździć na koniach czy skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni.

Wyjątkowa inspiracja

Pierwsza edycja Gdynia Baltic Challenge została zorganizowana przez Akademię Pływania Sebastiana Karasia wspólnie z marką AquaWave – partnerem strategicznym imprezy. 

Inspiracją dla zorganizowania imprezy był ubiegłoroczny wyczyn Sebastiana Karasia, który pokonał wpław 100-kilometrowy dystans dzielący Kołobrzeg i duńską wyspę Bornholm. Przepłynięcie Bałtyku zajęło mu 28 godzin i 30 minut. Warto też wspomnieć, że Sebastian jest pierwszą osobą w Polsce i na świecie, której udała się ta niezwykła sztuka.

Zdjęcia: Extreme Baltic Challenge oraz Agencja Promocji Sportu Urszula Wieczorek

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się