Jak dotrzymać aktywnych postanowień noworocznych?

16 styczeń 2019
Jak dotrzymać aktywnych postanowień noworocznych?

Wraz z nadejściem nowego roku wiele sobie obiecujemy, jednak –  jak pokazują statystyki – średnio tylko jedna na dwadzieścia osób finalnie dotrzymuje swoich noworocznych postanowień. Dlaczego je porzucamy i jak zwiększyć szanse na dotrzymanie złożonych obietnic? Mamy kilka sprawdzonych rad.

Aktywne plany na 2019 – jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Postanowienia wyrastają z potrzeby zmian, które najpierw muszą zajść jednak w sposobie myślenia. Trzeba mieć świadomość, iż realizacja postanowień wymaga pewnego wysiłku, wyrzeczeń i otwartości na nowe, inne. Dużą rolę odgrywa tutaj motywacja i wytrwałość.

Jedną z przyczyn porzucania postanowień jest ich złe formułowanie. Powinny być ambitne i motywować do działania, a przy tym możliwe do spełnienia. Porzuć ogólniki na rzecz konkretów! Pozostające w sferze marzeń wielkie projekty zamień na mniejsze etapy i realizuj cierpliwie krok po kroku. Lepiej skupić się na jednym, dwóch celach i wokół nich koncentrować swoje działania.

3 szczyty, 5 krajów, 7 miast – jak realizować podróżnicze marzenia?

Aktywni, głodni świata ludzie mogą sobie życzyć jednego: więcej podróżować! Jesteśmy jak najbardziej za. Postanowienie to jest jednak zbyt ogólne – nie będziesz nawet w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy cel zrealizowałeś, czy nie. Mamy dla Ciebie plan na 2019 rok!

  • Bucket list – stwórz listę miejsc/miast, które chcesz odwiedzić lub szczytów górskich, które chcesz zdobyć w ciągu najbliższych 365 dni. Rozpisz, gdzie i kiedy dokładnie pojedziesz. Weź pod uwagę swoje możliwości finansowe, czas, jakim dysponujesz i sugerowane turystom terminy.
  • Systematycznie przeglądaj oferty linii lotniczych, przewoźników, biur podróży w poszukiwaniu najlepszych ofert.
  • Znajdź dodatkowe środki finansowe: weź dodatkowe zlecenia jeszcze w sezonie zimowym, wystaw na aukcje rzeczy, których już od dawna nie używasz, ogranicz kupowanie zbędnych rzeczy, a zainwestuj w sprzęt turystyczny, odzież sportową itp.
  • Mów o swoich planach innym, a z pewnością znajdziesz osoby, które mają podobne podróżnicze marzenia. Wspólny wyjazd pozwoli zredukować koszty podróży, a dodatkowo, oprócz fajnego towarzystwa, będziesz mieć wsparcie w sprawach organizacyjnych.
  • Korzystaj z dobrodziejstw nowych technologii i aplikacji przydatnych do planowania podróży: wyszukiwarek połączeń i noclegów, porównywarek cenowych (gdy chcesz wynająć samochód), aplikacji dedykowanych turystom – dla konkretnego miasta lub regionu, interaktywnych map i przewodników. Zwróć uwagę na przydatne podróżującym aplikacje: TripAdvisor, MAPS.ME/OsmAnd, WeatherPRO, CityMapper, AroundMe, Triplt, XE Currency, FlightAware, SAS Survival Guide.
  • Weryfikuj swoje plany – czytaj opinie, artykuły, dyskutuj na forach, nawiąż kontakty z blogerami piszącymi o miejscu, do którego chcesz pojechać. Zbierz informacje o wymaganiach wizowych i wjazdowych, szczepieniach. Śledź stronę MSZ i doniesienia o ostrzeżeniach dla podróżnych.

Postanowienia noworoczne vs dieta i zdrowy tryb życia

Postanowienia noworoczne często dotyczą także naszego zdrowia. Chcemy zadbać o kondycję, zaszczepić w sobie zdrowe nawyki, zrzucić nadprogramowe kilogramy. Tutaj również radzimy przygotować konkretny plan działania. Jeśli chcesz schudnąć, zacznij od określenia, ile kilogramów chcesz zrzucić i wyznacz czas na realizację zadania. Celem pośrednim może być np. zredukowanie wagi o 5 kg w 2 miesiące.

Wyrabianie zdrowych nawyków zajmie trochę czasu, ale satysfakcja z osiągniętego celu będzie ogromna. Konieczne jest działanie kompleksowe, czyli zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia. Dieta wcale nie musi być nudna i ograniczać się do kilku produktów. Sprawdź porady naszej dietetyczki, która udowodni Ci, że dieta to styl życia i wspaniała przygoda. Wypróbuj treningi od naszych specjalistów: zacznij przygodę z siłownią, bieganiem lub jazdą na rowerze. Zapisz się na kurs wspinaczki lub nurkowania, popraw technikę pływania, próbuj nowych sportów.

Czytaj naszego bloga, śledź fanpage i instagrama, a otrzymasz solidną dawkę motywacji i inspiracji! To będzie naprawdę aktywny rok!

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się