Miłka Raulin: Rajd Południe – Północ 100-lecie Niepodległości

13 listopad 2018
Miłka Raulin: Rajd Południe – Północ 100-lecie Niepodległości

Miłka Raulin, ambasadorka marki Elbrus, przygotowała na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nietypową akcję rowerową. W 8 dni przemierzyła  na dwóch kółkach Polskę z południa na północ. Każdego dnia pokonywała 100 kilometrów, by stawić się w Gdyni dokładnie 11 listopada. Swoją wyprawę relacjonowała w mediach społecznościowych, dzieląc się wrażeniami z trasy i historycznymi ciekawostkami dotyczącymi każdego z miast, które odwiedziła. 

Rajd Południe – Północ

Miłka przemierzała Polskę od 4 listopada, by w Święto Niepodległości dojechać do rodzinnej Gdyni i złożyć kwiaty pod Pomnikiem Polski Morskiej. Trasa od Tatr do morza, została podzielona na 8 etapów i wiodła przez tereny, które niegdyś znajdowały się pod trzema różnymi zaborami:

4.11 – Morskie Oko – Myślenice
5.11 – Myślenice – Trójkąt 3 Cesarzy
6.11 – Trójkąt 3 Cesarzy – Częstochowa
7.11 – Częstochowa – Zduńska Wola
8.11 – Zduńska Wola – Konin
9.11 – Konin – Ciechocinek
10.11 – Ciechocinek – Nowe
11.11 – Nowe – Gdynia

Ekstremalne wyzwania nie są jej obce. Miłka jest też najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi, realizując projekt Siła Marzeń.

 

Wspólne świętowanie

Projekt miał na celu uświetnienie obchodów 11 listopada oraz promocję aktywności fizycznej, jako formy wspólnego, aktywnego świętowania. Sama akcja miała charakter otwarty. Do Miłki na trasie dołączali miłośnicy dwóch kółek, a nawet całe lokalne społeczności rowerowe, aby przejechać z nią kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt kilometrów. Zaangażowali się także zwykli mieszkańcy, którzy oczekiwali na nią w miejscach docelowych.

 

Trójkąt Trzech Cesarzy

 

Trójkąt Trzech Cesarzy

 

Częstochowa

 

konin rajd południe północ

 

ciechocinek rajd południe północ

 

Podczas wyprawy był także czas na rozmowy z pasjonatami historii, którzy dzielili się wiedzą i ciekawostkami dotyczącymi lokalnej niepodległościowej historii: po Muzeum Niepodległości w Myślenicach oprowadzał historyk Paweł Lemaniak, w częstochowskim Ratuszu Miłka spotkała się z dr. Juliuszem Sętowskim, a w Zduńskiej Woli z Tomaszem Polkowskim, historykiem i dyrektorem Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Miłka jest ambasadorką marki Elbrus, która należy do Grupy Kapitałowej Martes, partnera naszego portalu. Sponsorem projektu była marka GHOST , a honorowy patronat nad rajdem objął Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

Zdjęcia pochodzą z profilu Miłki na Facebooku: Siła Marzeń-Miłki Raulin. Tam znajdziecie też więcej szczegółów dotyczących rajdu.

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się