Mobilny Festiwal Przygody rusza już 4 września!

28 sierpień 2020
Mobilny Festiwal Przygody rusza już 4 września!

Tegoroczna edycja Festiwalu Przygody odbędzie się na nowych zasadach. Miejsce kilkudniowego eventu z prelekcjami i panelowymi dyskusjami zajmą wywiady z prelegentami. Ambasadorka marki Elbrus, Miłka Raulin, wcieliła się w rolę dziennikarki oraz producentki i razem ze swoją filmową ekipą ruszyła busem w Polskę. Odwiedziła z kamerą wszystkich swoich festiwalowych gości i zebrała materiał video, który będzie publikowany w social mediach już od 4 września. Dziś przedsmak festiwalowych emocji!

Goście Mobilnego Festiwalu Przygody 

Mimo że formuła Festiwalu uległa zmianie, widzów i słuchaczy czekają niezmiennie spore emocje. Wszystko za sprawą zaproszonych do projektu osób, które po prostu zarażają pozytywną energią i w niesamowity sposób opowiadają o swoich pasjach, nietypowych projektach i ekstremalnych wyprawach. 

Relacje z backstage'u można było śledzić na bieżąco w social mediach Miłki, gdzie chętnie dzieliła się wrażeniami, emocjami i przemyśleniami. Jak szybko nadrobić zaległości? Podpowiemy Wam, kto w tym roku zgodził się opowiedzieć o swojej pasji i podzielić zdobytym doświadczeniem!  

Michał Leksiński - kolekcjoner kolejnych szczytów Korony Ziemi, menedżer Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w sezonie 2017/2018; autor książki "Projekt: wyprawa", pełnej praktycznych porad dla wszystkich, którzy chcą pozyskać sponsorów swojej wyprawy i zrobić z niej wydarzenie medialne. 

Krzysztof Wielicki - ikona polskiego himalaizmu i alpinizmu; zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. 

Jarosław Botor - ratownik GOPR, wspinacz i instruktor ratownictwa górskiego. Piękno podróżniczych wypraw zamyka w filmowych i fotograficznych kadrach. 

Łukasz Tulej - podróżnik, przyrodnik, założyciel szkoły przetrwania i zwolennik nauki poprzez doświadczenie. Prowadzi serię programów telewizyjnych propagujących aktywne spędzanie czasu w bliskim kontakcie z przyrodą.  

Ewa Chojnowska-Lesiak - blogerka podróżnicza, uczestniczka reality-show "Wyspa przetrwania", zakochana w biegach terenowych i pływaniu. 

Wojtek Machnik - podróżnik i biegacz realizujący ambitny projekt 249challenge zakładający odwiedzenie 249 krajów. Na swoim koncie ma 104 maratony w różnych państwach.   

Rafał Fronia - maratończyk, himalaista i podróżnik, uczestnik wielu wypraw w najwyższe góry świata. 

Tomek Kozłowski - psycholog, ratownik górski i skoczek spadochronowy. Na swoim koncie ma skok spadochronowy z balonu z wysokości 45 km - projektem "Jump for the planet" chciał zwrócić uwagę na katastrofalne skutki zmian klimatycznych na świecie.

Marek Krzysztof Lasecki - malarz i grafik, animator kulturalny związany z Muzeum Narodowym i Ośrodkiem dla Głuchych w Warszawie. Podróżuje po Azji, na trasach związanych ze starożytnymi cywilizacjami. Jeśli jesteście ciekawi, jak osoby głuche "smakują" świata, Marek z pewnością opowie Wam więcej o doświadczeniu podróży w ciszy. 

Arkady Paweł Fiedler - miłośnik samochodowych tripów, producent filmów podróżniczych i fotograf. Pierwszy człowiek na świecie, który przejechał Afrykę z południa na północ autem elektrycznym. 

Gosia Czarnecka - psycholog, trener, ekspertka zarządzania energią pracowników. Podczas festiwalu opowie, jak w praktyce stosować się do koncepcji work-life balance, jak efektywnie odpoczywać i tym samym uniknąć zawodowego wypalenia. 

Marcin Kostrzyński - leśnik i youtuber. Na swoim kanale “Marcin z lasu Kostrzyński” opowiada o swojej pasji do przyrody i dzieli się kadrami z niesamowitego “leśnego życia”. Czy to może być ciekawe? Potwierdzeniem niech będzie 58,5 tys. subskrypcji kanału! 

Aleksander Doba - podróżnik, kajakarz, zdobywca tytułu “Podróżnik Roku 2015” i pierwszy człowiek w historii, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. 

Leszek Cichy - góry ma we krwi, wspina się już od 50 lat! Jest pierwszym Polakiem z tytułem Korony Ziemi. W 1980 roku razem z Krzysztofem Wielickim dokonali pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest, co było prawdziwym przełomem w światowym himalaizmie. 

Czesław Lang - były kolarz szosowy z medalami IO i Mistrzostw Świata na koncie. Zagorzały promotor aktywnego stylu życia. Organizator prestiżowego kolarskiego eventu Tour de Pologne UCI World Tour. 

Andrzej Szczęsny - narciarz alpejski i paraolimpijczyk, który na stoku narciarskim nie ma sobie równych. Prawdziwy wulkan energii! 

Gosia Wojtaczka - zdobywczyni Bieguna Południowego. Przygód szuka w jaskiniach, na ocenach i w wysokich górach. Niestraszne jej samotne wyprawy. 

Mobilny Festiwal Przygody: informacje praktyczne 

KIEDY? 

Festiwal rusza w piątek 4 września. Wtedy pojawią się pierwsze odcinki z festiwalowymi prelegentami. Zakończenie 11 września.

GDZIE? 

II edycja Festiwalu odbędzie się on-line! Relacje będzie można śledzić aż na 4 kanałach: 

Serdecznie zachęcamy Was do aktywnego udziału w Festiwalu, zwłaszcza że marka Elbrus, której ambasadorką jest Miłka Raulin, to partner naszego portalu.   

Wszystkie zdjęcia pochodzą z profilu FB organizatorki eventu, Miłki Raulin.

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się