Muffin top – ćwiczenia na niesforne boczki

Boczki, fałdki, wałeczki, nadprogramowy tłuszczyk – to zmora wielu z nas. Internet nazywa je Muffin TOP, a panie ich nienawidzą. I słusznie, bo to nic fajnego, gdy zakładasz jeansy, a tu nagle fala dobroci ulewa się bokiem. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że NIE MA TRENINGU NA MIEJSCOWE SPALANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ! Co z tego wynika?

Muffin TOP – jak zredukować boczki?

Na Twoje boczki, podobnie jak na całe Twoje ciało, wpływ ma wiele czynników: geny, dieta, trening, styl życia, ilość snu, postawa ciała…

Czyli jeśli chcesz pozbyć się boczków, to sam trening nie wystarczy. Musisz zadbać o jakościową dietę, najprawdopodobniej redukcyjną. Musisz pilnować jakości i regularności posiłków. Musisz znaleźć czas na sen i aktywność fizyczną.

Dzisiejsza propozycja treningowa zawiera ćwiczenia podnoszące puls (trzymające wysoką intensywność) oraz ćwiczenia core, które wzmacniają mięśnie brzucha, szczególnie mięśnie głębokie. Mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Takie zestawienie pozwala podkręcić metabolizm, przyśpieszy spalanie tkanki tłuszczowej, a z drugiej strony wpłynie na poprawę postawy. Silne mięśnie głębokie brzucha, silne mięśnie przykęgosłupowe spowodują, że Twoja sylwetka automatycznie będzie się prostowała, wyciągała do góry, co wizualnie zmieni jej wygląd.

Przeciwwskazania – dla kogo trening będzie nieodpowiedni?

Zanim przejdziemy do konkretów informuję, że dzisiejszy trening NIE jest dozwolony dla kobiet w ciąży. Ze względu na podskoki odradzam go również paniom w połogu. O ile jestem fanem treningu mięśni głębokich już w połogu, to akurat odradzam tę konkretną jednostkę treningową.

Rozgrzewka

Zaczynamy od rozgrzewki. Poświęćcie na nią ok 5 min. Proponuję Wam trucht, bieg bokserski, bieg w podporze, skipy, przeskoki i podskoki. Dobre będzie wszystko, co ciut podniesie temperaturę Waszego ciała.

Trening właściwy

Jednostka właściwa to 8 ćwiczeń. Między każdym ćwiczeniem mamy intensywny akcent w postaci skrętoskoków.

Po rozgrzewce wykonujemy:

 • 1 minuta skrętoskoków
  Ćwiczenie 1 (1 minuta na prawą nogę, 1 minuta na lewą nogę)
 • 1 minuta skrętoskoków
  Ćwiczenie 2 (1 minuta na prawą nogę, 1 minuta na lewą nogę)
 • 1 minuta skrętoskoków
  Ćwiczenie 3 (1 minuta na prawą nogę, 1 minuta na lewą nogę)
 • 1 minuta skrętoskoków
  Ćwiczenie 4 (1 minuta na prawą nogę, 1 minuta na lewą nogę)
 • 1 minuta skrętoskoków
  Ćwiczenie 5 (1 minuta na prawą nogę, 1 minuta na lewą nogę)
 • 1 minuta skrętoskoków
  Ćwiczenie 6 (1 minuta na prawą nogę, 1 minuta na lewą nogę)
 • 1 minuta skrętoskoków
  Ćwiczenie 7 (1 minuta)
 • 1 minuta skrętoskoków
  Ćwiczenie 8 (1 minuta na prawą nogę, 1 minuta na lewą nogę)

Po wykonaniu całego zestawu zrób sobie 4 minuty przerwy, uzupełnij płyny i spróbuj powtórzyć całą serię.

 

Powodzenia!

Ilona Brusiło i Aleksandra Sulej-Dąbrowska

Ola i Ilona: specjalistki od motywowania, wspierania i zarażania dobra energią. Ola – dietetyk i miłośniczka biegania. Ilona – instruktorka kulturystyki, lekkoatletyki, trenerka TRX, Blackroll oraz instruktorka plenerowych aktywności, która bez dnia na siłowni czy sali nie wyobraża sobie życia. Dziewczyny od lat prowadzą projekt Mamy Ruszamy, adresowany do kobiet planujących powiększenie rodziny, w ciąży oraz młodych mam. Jego celem jest zmotywowanie kobiet do aktywności fizycznej i zmiany nawyków żywieniowych na lepsze.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się