Nasze tipy na bezludną majówkę

27 kwietnia 2021
Nasze tipy na bezludną majówkę

Do majówki dzielą nas już dni! Tak, jak w zeszłym roku będzie ona wyjątkowa ze względu na panującą pandemię. Planujemy ją ostrożnie. Mając na względzie bezpieczeństwo innych chcemy uniknąć zatłoczonych miejsc. Ale czy tylko dlatego? Większość z nas najzwyczajniej marzy odcięciu się od tłumów. Poznaj nasze sposoby na spędzenie czasu na bezludnej majówce.

 1. WSTAWAJCIE PRZED SŁOŃCEM

Jeżeli planujecie wyspać się za wszystkie czasy pomińcie ten akapit i przejdźcie do kolejnych punktów :) Skorzystanie z tej rady zapewni Wam jednak wiele możliwości. Wstając przed świtem “wyrobicie się” na magiczne wschody słońca na wyłączność. Zachody są również imponujące, ale pomyślą tak wszyscy, którzy postanowili dłużej sobie pospać rano.

Ci, dla których majówka to okazja do zwiedzenia popularnych destynacji w Polsce nie muszą maszerować z innymi przez Krupówki lub sopockie Molo. Pojawienie się tam wcześnie rano zapewni Wam ciszę, spokój i… bezpieczeństwo związane z pandemią.

Warto też pamiętać, że majówka rannych ptaszków trwa dłużej i mają więcej czasu na cieszenie się nią.

 2. WYBIERAJCIE NIETYPOWE MIEJSCA

Wymieńcie teraz w głowach trzy top destynacje Waszego regionu. Pewnie byliście tam już setki razy, a skoro są to miejsca znane to podczas majówki będą cieszyły się dużą popularnością. Co dalej na liście? Z pomocą przychodzi Internet! Zróbcie rozeznanie, jakie inne ciekawe miejsca znajdują się koło Was. Stary dworek, zabytkowa wieś, rezerwat przyrody? Polska jest pełna takich miejsc- zapomnianych, niezwykłych, często na Waszą wyłączność.

3. CHILLOUT NA DZIAŁCE

Macie na wyłączność kawałek trawnika, pola czy innej przestrzeni na łonie natury? Nie? Może Wasi znajomi ? Zaszycie się na takiej działce i oddanie się relaksowi daje gwarancję wyłączności i solidny wypoczynek o jakim każdy Prawdziwy Polak przed majówką marzy ;)

4. W DROGĘ!

Zapakuj bagaże i ruszaj przed siebie szukać spokoju. Może być to całodniowa wycieczka rowerowa lub weekendowa objazdówka kamperem. Mogą też być te dwie rzeczy połączone ze sobą. Nie róbcie konkretnego planu, jedynie nie mając własnych pojazdów zadbajcie o to, czy wypożyczalnia kamperów lub rowerów ma jeszcze coś wolnego :) Ruszcie przed siebie i zatrzymajcie się tam, gdzie nie będzie żywej duszy. W Polsce znajdziecie mnóstwo terenów, które nie są atrakcyjne w oczach tubylców, a Wam zapewnią święty spokój i odpoczynek na łonie natury na własność.

 

Cała Aktywna Redakcja życzy Wam udanej i odludnej majówki. Wypoczywajcie po swojemu, dbajcie o siebie i trzymajcie się ciepło! 

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się