Serwisanci rowerowi zawszę będą potrzebni. Rozmowa z Fabianem Waszakiem

24 czerwca 2021
Serwisanci rowerowi zawszę będą potrzebni. Rozmowa z Fabianem Waszakiem

Rozpoczęcie sezonu rowerowego już dawno za nami. Moda na kolarstwo to nie tylko duży przekrój rowerów w sklepach oraz na szlakach, ale też budowanie świadomości rowerzystów. Spotkanie rowerzysty bez kasku należy do rzadkości, a rowery na szlaku są zwykle zadbane i sprawne. Część z nich jest po prostu nowa, a część przed Wielkim Wejściem na trasę zaliczyło wizytę w rowerowym SPA, czyli serwis. Przeczytajcie rozmowę z Fabianem Waszakiem, który opowie nam o pracy serwisanta rowerowego.

Profil Aktywny: Pracujesz jako serwisant rowerowy dla Martes Sport i jesteś tam również odpowiedzialny za ich sprzedaż. Jest to praca ciężka, fizyczna, jednak poświęcasz się jej w 100 %, dbając jednocześnie o obsługę Klienta w sklepie. Co sprawia, że lubisz pracę z rowerami?

Fabian Waszak: Największą zaletą pracy z  rowerem  jest to, że dzięki niemu dojedziemy praktycznie wszędzie. Sami wybieramy drogę i tempo. Nie jesteśmy uzależnieni od żadnych rozkładów czy korków. Do 5 kilometrów rower jest najszybszym środkiem transportu w mieście. Dodatkowo darmowy przejazd pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i portfel. Udogodnienia w postaci koszyka i sakwy znacznie odciążają nas w czasie jazdy, a przy tym pozwalają przewieźć wszystkie niezbędne rzeczy. 

Jak trafiłeś do branży rowerowej?

Wybór branży rowerowej był nieprzypadkowy, ponieważ jest to jedyny w pełni ekologiczny pojazd, który jest w każdym gospodarstwie domowym. Lubię pracę z ludźmi i czerpie pełną satysfakcje z pracy na serwisie rowerowym. Powstało we mnie przekonanie, że w sumie jesteśmy w miastach skazani na wybór innych metod przemieszczania się niż we własnym samochodzie. Serwisanci rowerowi zawszę będą potrzebni.

Czym się różni praca serwisanta w sezonie od tej w spokojniejszym okresie?

W sezonie rowerowym jest taka sama praca jak w sezonie spokojniejszym, tylko w sezonie jest pracuje się na 200 %.

Jak ocenisz podejście Klientów do swoich rowerów? Częściej dostajesz rowery pod opiekę zadbane, wymagające tylko przeglądu czy w opłakanym stanie?

Rzadko trafiają się na serwis rowery w opłakanym stanie, klienci dbają o swoje jednoślady.

Jakie rowery najczęściej wybierają Klienci Martes Sport?

Najczęściej wybierane  rowery to na pewno MTB, Crossowe, Trekkingowe i City.

Ja długo pracujesz w Martes Sport? Czy serwis rowerów to Twój główny obowiązek?

W firmie Martes Sport pracuje od 6 lat na stanowisku kierownik, szkoleniowiec i serwisant rowerowy. Dodatkowo uczestniczę w akcjach promocyjnych naszej firmy. 

Masz jakieś swoje rowerowe marzenie na najbliższy czas?

Wyprawa rowerowa wałami Wisły nad morze.


Fabian na co dzień pracuje w Martes Sport i służy wiedzą oraz swoją pomocą w sprawie Waszych sprzętów rowerowych oraz całego asortymentu sklepu.

 

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się