TATONKA - rodzinna marka blisko natury

TATONKA - rodzinna marka blisko natury

TATONKA – Niemiecka marka, rodzinna firma

“W Tatonce tworzymy produkty dla ludzi którzy uwielbiają spędzać czas na łonie natury. Robimy to z pasją, wyobraźnią oraz wytrwałością – także z sukcesami.” – Andreas Schechinger, Właściciel i Dyrektor Generalny Tatonka GmbH

Outdoorowa marka TATONKA została założona oraz zarejestrowana w 1993r. Niedługo później, w 1994r, rodzinna firma Mountain Sport GmbH, założona w 1980, zmieniła nazwę na Tatonka GmbH. Jest to jedyny producent outdoorowy który tworzy samodzielnie swoje produkty od podstaw w całkowicie przejrzysty sposób – nieprzerwanie od ponad 30 lat!

Marka Outdoorowa TATONKA: Bawarski Bizon

W języku Siuksów, TATONKA znaczy bizon. Pomysł na nazwę marki pochodzi od ponadczasowego hitu „Tańczący z Wilkami”. Dla Rdzennych Amerykan, bizon wciąż jest świętym zwierzęciem. Dla nas jest on symbolem natury, wolności, siły oraz pustkowi. Ale symbolizuje on o wiele więcej! Jest to zwierzę stadne, uparte oraz o silnej woli. Jako marka outdoorowa, z tymi cechami naprawdę się identyfikujemy.

Nasze produkty: Najlepsze to dla nas za mało!

Używamy jedynie materiałów najwyższej jakości, od znanych dostawców z którymi współpracujemy od lat. Pozwala nam to nie tylko utrzymywać wysoki standard, ale także na bieżąco wprowadzać nowe materiały. Zależy nam na najlepszych pracownikach, ponieważ, gdy umieścimy nasze logo na produkcie, chcemy być pewni że możesz na niego liczyć!

Wśród naszych produktów każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od modnych miejskich plecaków, przez torby na laptopa, zupełnie niezbędne na każdej wycieczce, dużej czy małej, apteczki pierwszej pomocy – od razu z wyposażeniem, kosmetyczki, portfele, po cały asortyment wyposażenia outdoorowego – namioty, termosy, sztućce, garnki – można śmiało wymieniać więcej! Wszystkie produkty zostały wykonane z niezwykle trwałych, odpornych na zabrudzenia materiałów jak Cordura 500/700, żeby mieć pewność że akcesoria nie zawiodą Cię w żadnym momencie. Dodatkowo kuchenne akcesoria jak kubki, termosy, garnki… wykonane są ze stali nierdzewnej 18/8 lub 18/10 co zapewnia trwałość, łatwość w czyszczeniu, odporność na kwasy owocowe oraz więcej! Dbamy również o bezpieczeństwo twoich danych w podróży używając Cryptalloy, najlepszego zabezpieczenia przed zbliżeniową kradzieżą danych. 

Jesteśmy firmą ekologiczną, redukujemy odpady i wiele z materiałów używanych w produkcji pochodzi z recyklingu – towary oznaczone logiem Green by Tatonka – wykonane są w min. 50% z odzyskanych surowców!

Tworzymy również plecaki oraz odzież z systemem RECCO®, niewielkim nadajnikiem, komponującym się w produkt, działającym bez zasilania oraz praktycznie nie do zniszczenia, który znacząco przyśpiesza poszukiwanie służbą wyposażonym w odbiornik RECCO® zaginionej osoby w ciężko dostępnym terenie.

Przejrzysta produkcja: Naoczne tworzenie zaufania do naszych produktów

Jako firma, bardzo poważnie bierzemy odpowiedzialność za naszych pracowników – zarówno w Niemczech jak i w Wietnamie. W naszej Open Factory – Mountech Co. Ltd. w Ho Chi Minh City, każdy zainteresowany może osobiście sprawdzić jak dbamy o warunki socjalne naszych pracowników w Wietnamie. Raz w tygodniu drzwi fabryki stają otworem przed gośćmi. Po więcej informacji na temat programu Open Factory zapraszamy na www.openfactory.tatonka.com.

Certyfikaty standardów socjalnych: Pracujemy w zrównoważony sposób

Od 2011, nasza fabryka Mountech Co. Ltd. uzyskała certyfikat zgodny ze standardami socjlanymi SA8000, które potwierdzają naszą odpowiedzialność jako pracodawcy. 2011, MADE BY, Europejska organizacja non-profit, potwierdziła, że firma osiągnęła 100% zakładanych socjalnych standardów. Certyfikat SA8000 jest sprawdzany dwa razy do roku, odnawiany raz na trzy lata. Najnowszy certyfikat zdobyliśmy w 2020. 

Nasza filozofia: przejrzystość, uczciwość, szczerość

Fundamentem prowadzenia odpowiedzialnej firmy jest szczerość i uczciwość. Nie zawsze jest to najłatwiejsza droga, oczywiście, czasem każdy musi się mierzyć z gorzką prawdą. Mimo to nasze słowo jest święte – zawsze. Jesteśmy żwawo rozwijającą się marką, z krytycznym podejściem do problemów oraz z optymizmem patrzącą w przyszłość. Z chęcią podejmujemy wyzwania, testujemy rozwiązania, nim wprowadzimy je w życie oraz ciągle brniemy do przodu!. Na przykład: chcemy pracować w jeszcze bardziej przejrzystej – biznesowo oraz ekologicznej.

To śmiałe zadanie, jednak kurs już obraliśmy!

 


 

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się