Trening pływacki – 9 ćwiczeń na poprawę Twojego stylu klasycznego

17 kwiecień 2018
Trening pływacki – 9 ćwiczeń na poprawę Twojego stylu klasycznego

Żabka to najpopularniejszy styl pływania wśród amatorów, co mogłoby sugerować, że jest stylem najłatwiejszym. Nic z tych rzeczy. Żabka, którą często mamy okazję oglądać na pływalniach i w której głowa znajduje się praktycznie cały czas nad taflą wody, z prawidłowym stylem klasycznym ma niewiele wspólnego. Warto też pamiętać, że pływanie żabką pochłania niesamowite porcje energii, bo ok. 500 kcal w czasie godziny w przypadku kobiet i 700 kcal w przypadku mężczyzn. Niezwykle ważne jest zatem, by regularnie doskonalić swoją technikę, sprawiając tym samym, by treningi były bardziej ekonomiczne, a równocześnie bardziej efektywne.

Przygotowaliśmy dla Was 10 ćwiczeń, dzięki którym udoskonalicie technikę pływania stylem klasycznym, a równocześnie urozmaicicie swoje treningi.

Ćwiczenie 1

To miks stylu klasycznego i kraula. Ręce pracują jak w stylu klasycznym, a nogi jak w kraulu.

Ćwiczenie 2

To miks stylu klasycznego i motylkowego. Ręce pracują jak w stylu klasycznym, a nogi jak w delfinie.

Ćwiczenie 3

Podczas tego ćwiczenia wykorzystuj tylko jedną rękę. Płyń jak w stylu klasycznym, ale pracując tylko jedną ręką. Drugą rękę wyciągnij przed siebie.

Ćwiczenie 4

Do tego ćwiczenia wykorzystaj deskę w kształcie cyfry 8 (pullboy’a). Umieść deskę między nogami, a ręce wyciągnij przed siebie. Głowę trzymaj ponad powierzchnią wody. Wykonuj delikatne ruchy dłońmi tam i z powrotem (przypominające uderzenia skrzydeł motyla).

Ćwiczenie 5

Płyn stylem klasycznym, ale… z zaciśniętymi pięściami!

Ćwiczenie 6

Płyń stylem klasycznym, upewniając się, że Twoje łokcie stykają się ze sobą na końcu każdej fazy pchania.

Ćwiczenie 7

W tym ćwiczeniu wykonuj dwa kopnięcia nogami na każde pełne uderzenie rękami. Pierwsze kopnięcie wykonaj tak jak zwykle – przed zakończeniem pełnego cyklu ruchu rąk, a drugie w momencie, gdy Twoje ciało jest w pełni wyciągnięte – tuż przed rozpoczęciem kolejnego cyklu.

Ćwiczenie 8

Różnicuj pracę nóg. Płyn stylem klasycznym, ale po każdych trzech cyklach pracy rąk zmieniaj technikę pracy nóg:

  • 3 cykle pracy rąk płyniesz z nogami jak w kraulu – głowa znajduje się na poziomie wody
  • 3 cykle płyniesz z nogami jak w delfinie – głowa znajduje się poniżej poziomu wody
  • 3 cykle płyniesz po prostu stylem klasycznym.

Ćwiczenie 9

Płyń stylem klasycznym, utrzymując głowę cały czas nad powierzchnią wody. W tym ćwiczeniu zwiększ częstotliwość ruchów rąk, by górna część Twojego ciała utrzymała prawidłowe ułożenie w wodzie.

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się