Trzymaj formę niezależnie od pogody

29 września 2021
Trzymaj formę niezależnie od pogody

Jesienią możesz być FIT niezależnie od pogody. Kiedy temperatury na zewnątrz spadają i ćwiczenie na wolnym powietrzu nie jest już tak przyjemne nadal możemy być aktywni. Mamy dla was kilka pomysłów na aktywności, które możemy wykonywać pod dachem.

1.     Basen – pływanie to samo zdrowie, redukuje stres, dobrze wpływa na stawy, pomaga utrzymać sprawność fizyczną. W dodatku zbawiennie wpływa na nasz kręgosłup korygując wady postawy i pomagając zrzucić zbędne kilogramy. Jesienią i zimą możemy otwarte akweny zamienić na kryty basen i nadal kontynuować nasze treningi. 

2.     Siłownia – pozwala nam w zasadzie zastąpić każdy trening na świeżym powietrzu i cieszyć się aktywnością w ciepłym i suchym pomieszczeniu. Dodatkowo treningi na siłowni uczą samodyscypliny i wytrwałości. Ich duża ilość w każdym większym i mniejszym mieście sprawia, że są dostępne właściwie dla każdego.

3.     Joga – zajęcia z jogi są równie łatwo dostępne w każdym większym mieście jak siłownie a jej zalety niezliczone. Podobnie jak pływanie, koryguje kręgosłup i redukuje stres. Dodatkowo poprawia odporność i elastyczność ciała i poprawia koordynację ruchową.

4.     Squash / Tenis – treningi obu z tych dyscyplin możemy jesienią i zimą z powodzeniem kontynuować pod zadaszeniem.

5.     Łyżwy lub kryte rolkowisko

6.     Treningi na trampolinach – coraz bardziej popularna aktywność w większych miastach. Trenować można zarówno w parkach trampolin jak i w niektórych siłowniach.

 

 

 

  

 

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się