Polartec®! Witaj w ekipie!

08 czerwca 2021
Polartec®! Witaj w ekipie!

Polartec® to legendarna firma, którą zna każdy fan aktywności na świeżym powietrzu. Jeśli jednak jakimś cudem nie kojarzysz naszego nowego partnera – zadaj sobie pytanie czy miałeś kiedyś na sobie polar? Ten rodzaj materiału wynalazł właśnie Polartec® tworząc w 1981 roku pierwszy na świecie w pełni syntetyczny fleece a tym samym zmieniając bieg historii odzieży outdoorowej. 

Już od roku 1906, wówczas jako przedsiębiorstwo Malden Mills założone w Stanach Zjednoczonych, firma zajmowała się tworzeniem i dystrybuowaniem nowoczesnych materiałów, początkowo skupiając się na lekkich dzianinach syntetycznych i ubraniach z wełny. Misją firmy od zawsze było i jest rozwiązywanie problemów u jego źródła, dlatego takie kwestie jak zdolność materiału do odprowadzania wilgoci, gromadzenie ciepła czy odporność na nasiąkanie to problemy, które rozwiązywane są w procesie produkcyjnym krok po kroku - od konstrukcji włókna aż po finalny produkt. 

Od premiery rewolucyjnego Polartec® fleece mineło wiele lat, podczas których w laboratoriach i fabrykach firmy trwały prace nad ulepszeniem i maksymalnym wykorzystaniem potęgi syntetycznej przędzy. Cały sztab specjalistów, swego rodzaju naukowców, nieustannie dąży do rozwiązania tego co wciąż uznaje się za niemożliwe i stworzenie czegoś co jeszcze nie istnieje. Dzięki tym wysiłkom powstały przełomowe technologie jak Polartec® High Loft™ - doskonała izolacja cieplna przy niskiej wadze, Polartec Power Dry® - najbardziej zaawansowany system odprowadzania wilgoci czy Polartec NeoShell®, który uważany jest za najlepiej oddychającą wodoodporną powłokę na świecie, natomiast Polartec Alpha® to materiał stworzony we współpracy z Siłami Specjalnymi USA, by sprostać najtrudniejszym warunkom zapewniając ciepło, oddychalność i swobodę ruchów. Ci ludzie na prawdę wiedzą co robią!

Bardzo ważną gałęzią działaności Polartec® jest eko-inżynieria. Firma dostosowała cały system pracy i produkcji do zasady zero waste i recyklingu. Jako pierwsi w historii stworzyli polar z plastikowcyh butelek i to już w roku 1993, kiedy nie było to jeszcze tak modne i wymagało znacznie więcej kosztów i wyrzeczeń. Od tamtego czasu Polartec® przerobił już ponad miliard plastikowych butelek na tekstylia – taka ilość plastiku mogłaby trzy razy wypełnić Koloseum w Rzymie lub gdyby ułożyć butelki w linii – pokonałyby połowę drogi na księżyc... czyli  ponad 180 tysięcy kilometrów! Dodatkowo firma wykorzystuje 95% swoich odpadków i produkuje z nich nowe rzeczy od tkanin po meble a także zmniejszyła zużycie ennergii elektrycznej o 25%, wody o 50%! Może pochwalić się takimi znakami jak  BLUESIGN® i OEKO-TEX® - prestiżowe certyfiakty zapewniające, że produkcja jest bezpieczna dla środowiska naturalnego. Ci ludzie nie tylko wiedzą co, ale i jak robić! 

 Dzisiaj z profesjonalizmu i partnertswa Polartec® korzysta wiele marek - zarówno sportowych jak Fila, Adidas czy Under Armour jak i outdoorowych – Arcteryx, Colmar, Berghaus, Black Diamond, Patagonia i wiele, wiele innych.  

Z dumą oznajmiamy, że od tego roku najlepsze technologie prestiżowej firmy Polartec® znajdziemy także w naszych markach Elbrus i Magnum! Obie marki już od wielu lat dostarczają na rynek odzież outdoorową wysokiej jakości, teraz przechodzą na poziom PRO czerpiąc z technologii światowego potentata. Z których technologii dokładnie? Spieszę z odpowiedzią...

Na początek flagowa technologia Polartec® 200 SERIES FLEECE - lekki, przyjemny w dotyku materiał, zapewniający ciepło i dobrą oddychalność. Jest trwały i wykonany z materiałów z recyklingu. W kolekcji Elbrus pojawi się w polarach CARLOW 190 i RIVOLI 190 WO’S oraz chusta KENJI. W Magnum natomiast MAGNUM POLARTEC FLEECE.

Polartec® Power Grid™ to innowacyjna dzianina o strukturze regularnych kostek oddzielonych od siebie kanalikami. Takie rozwiązanie redukuje wagę, podnosi termoaktywność tkaniny. Nie tylko świetnie oddycha, ale także chroni przed utratą ciepła. Produkt ten swoimi właściwościami przypomina cienki polar, jest jednak znacznie lżejszy od niego. W kolekcji Elbrus bluzy NADIM i NADIM WO’S.

Polartec® WINDBLOC ® - technologia zastosowana w softshellach, zapewnia ochronę przed wodą i wiatrem jednocześnie czuwając nad emisją ciepła i wilgoci z naszego ciała. Dodatkowo dzianina jest odporna na przetarcia, miła w dotyku i elastyczna – pozwala na pełną aktywność a jej funkcjonalność pozwala na pominięcie dodatkowych warstw docieplających, co odchudzi i usprawni nasz ubiór. Technologie tą znajdziemy w softshellach marki Elbrus: wariant męski IFARO oraz damski IFARO WO’S, oraz Magnum: MAGNUM POLARTEC CERVUS. Dodatkowo Polartec® WINDBLOC ® znajdziemy w akcesoriach Elbrus: czapka KEI (tutaj w towarzystwie flagowej technologii Polartec® 200 SERIES FLEECE), opaska KENDA i rękawiczki KIANI

Polartec® Power Stretch® Pro –  dwustronna dzianina której wierzchnia warstwa ochroni przed lekkim wiatrem i przetarciami a wewnętrzna miękka zapewni komfort użytkowania. Cały produkt daje maksymalną swobodę ruchu i szybkie odprowadzanie wilgoci. W kolekcji Elbrus: bluza męska EMINO i damska EMINO WO’S.  W kolekcji Magnum: MAGNUM BLUZA ALCES 

Wszystkie produkty już w sprzedaży! Wpadajcie do sklepów!


Sylwia Wójtowicz

Cześć! Tu Sylwia, odkrywaniem outdoorowych wspaniałości zajmuje się od czasów studiów, jak na absolwentkę Turystyki i Rekreacji przystało :) będzie już kilka lat. Każda forma aktywności jest super - kajak, rower, jednak piesze wędrówki to to co lubię najbardziej, a już w ogóle najlepsze są szlaki średnio i długodystansowe, których mam kilka na koncie. To w wolnym czasie, a praca? Na szczęście też związana z aktywnością poza domem - sprzedawca w sklepie Martes Sport i szkoleniowiec produktowy z dziedziny outdoor.
Do zobaczenia na szlaku! :)  

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się