Najlepsze miejsca na Walentynki w górach

Najlepsze miejsca na Walentynki w górach

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki, a wraz z nimi rozpoczynają się poszukiwania miejsca na randkę w górskim plenerze. Wiele osób szuka idealnego miejsca na wspólne spędzenie romantycznych chwil we dwoje, bądź nawet zaręczyny. Przyjrzyjmy się więc trzem miejscom, które samą swoją aurą zachęcają do powiedzenia sobie „Kocham Cię”.

wybierz romantyczne miejsca w górach, aby spędzić walentynki z bliską Ci osobą

Nasze 3 główne propozycje to:

  •     Dolina Pięciu Stawów
  •     Hala Gąsienicowa
  •     Grześ

Dolina Pięciu Stawów - idealna na romantyczny wieczór

Nazwa tego widokowego miejsca wzięła się oczywiście od obecności zbiorników wodnych na tym terenie. Co ciekawe, stawów jest 6, a nie 5. Staw Wole Oko występuje czasowo, często wysycha i nie został uwzględniony podczas nazewnictwa. Trasę rozpoczynamy z Palenicy Białczańskiej i po nieco ponad 3 godzinach marszu przy dobrej kondycji możemy dotrzeć do Doliny Pięciu Stawów. Naszym oczom ukaże się piękny widok, idealny na romantyczny piknik z gorącą czekoladą. Rozkoszując się troskliwym uściskiem dłoni ukochanej osoby i popijając rozgrzewający napój obejrzeć możemy Miedziane, Szpiglasowa Przełęcz, Szpiglasowy Wierch, Wyżni Kostiur, Niżni Kostiur, Czarna Ławka, Czarna Kotelnica, Mała Kotelnica, Pośrednia Kotelnica, Wielka Kotelnica, Gładka Kotelnica, Gładka Ławka, Gładki Wierch, Gładka Przełęcz.

zakochani w górach

Hala Gąsienicowa - spacer i odpoczynek na Walentynki

Jeśli szukasz miejsca na spacer w atmosferze miłości to dobrze trafiłeś. Przy słonecznym dniu, romantyczna aura aż kusi do skradania nieśmiałych całusów podczas wędrówki. Najłatwiejsza opcja do pokonania to 2 godziny drogi przez Boczań. Bajkowy las wiedzie nas niemal całą trasą, a widoki wynurzają się bliżej celu. Przy dobrych warunkach pogodowych możemy powiedzieć sobie walentynkowe „tak” mając przed sobą Giewont, Wielką Królową Kopę, a także Wielki Kopieniec i Polanę Kopieniec. Warto dodać, że przy odrobinie szczęścia możemy na żywo zobaczyć szkolenie ratowników TOPR z helikopterem oraz psami ratowniczymi – przeżycie niezapomniane. Odwiedźcie także Schronisko „Murowaniec” by świętować zaręczyny przy pysznej szarlotce i gorącej herbacie z malinami.

Grześ - dłuższa trasa dla zakochanych

Chcąc spędzić nieco więcej czasu na wspólnej wędrówce ku górze, warto wybrać się na Grzesia. Trasę rozpoczynamy z Siwej Polany i po niecałych 4 godzinach jesteśmy na miejscu. Razem będziecie podziwiać zapierającą panoramę Tatr Zachodnich, Wołowiec czy słowackie Rohacze. Mimo, że szczyt nie wznosi się na dużej wysokości, nie przeszkadza mu to być jednym z bardziej widokowych miejsc, które zimą nabiera szczególnego uroku i romantycznej atmosfery. Nie zapomnijcie o przystanku w drodze powrotnej w Schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej. Zamawiając specjalny „Chochołowski deser” – jabłecznik z sosem jagodowym i śmietaną - słodko przypieczętujecie zaręczyny.

Góry dla zakochanych to dobry pomysł na spędzenie walentynek

 

To tylko kilka miejsc z tych najbardziej urokliwych i idealnych na walentynkową randkę czy zimowe zaręczyny dla górskich maniaków. Miłośnicy turystyczni docenią uroki każdego miejsca, dodatkowo mając serce przepełnione miłością do osoby wędrującej obok. W spędzaniu romantycznych chwil należy jednak zachować rozwagę i nie zapominać, że góry zimą stawiają przed nami nowe wyzwania. Zaopatrzmy się więc w raczki, gorącą herbatę, ciepłe ubrania i zdrowy rozsądek. Martyna Matelska

Rudy szaleniec, który nie usiedzi w miejscu dłużej niż 20 minut. Na hasło wycieczka pakuje plecak w 30 sekund. Łowca tanich lotów, pasjonatka fotografii, górski wędrowca, urbexowy zdobywca.    

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się