4 ćwiczenia, które możesz wypróbować podczas treningu pływackiego w grupach

20 sierpień 2018
4 ćwiczenia, które możesz wypróbować podczas treningu pływackiego w grupach

Chociaż pływanie jest przede wszystkim sportem indywidualnym, dziś pokażemy Ci, że technikę możesz szlifować również podczas ćwiczeń wykonywanych w grupie. Jak trenować na basenie, żeby poprawić umiejętności, a równocześnie wzmocnić ducha drużyny? Podpowiadamy!

Ćwiczenie 1: ciąg

Najpopularniejszym ćwiczeniem, które możesz zrobić z kolegą z grupy, jest tzw. ciąg. Osoba z przodu podczas pływania używa tylko i wyłącznie rąk. Osoba z tyłu chwyta kolegę za kostki, a jako źródła napędu używa tylko i wyłącznie nóg.

To ćwiczenie może być wykonywane zarówno stylem klasycznym, jak i kraulem. Ważne jest, aby osoby pracujące w grupie odpowiednio skoordynowały ruchy rąk i nóg. Można również zmiksować style: osoba z przodu może płynąć klasykiem, a osoba za nią – kraulem.

Ćwiczenie 2: choinka

Choinka opiera się na tej samej metodzie, co ciąg. Różnica polega na tym, że ćwiczenie wykonuje kilka osób, a nie tylko dwie. Grupa może uformować się w strzałę lub świąteczne drzewko.
Osoba z przodu podczas pływania używa tylko i wyłącznie rąk. Za nią płyną dwie osoby, które łapią lidera za kostki (w ten sposób jedna z ich rąk jest zajęta, a druga – zewnętrzna – stanowi źródło napędu). I tak dalej. Osoby znajdujące się w ostatnim rzędzie do pływania wykorzystują wolną rękę i nogi.

Ćwiczenie 3: jeden na jednego

Kolejne ćwiczenie to rywalizacja jeden na jednego. Pływacy ustawiają się naprzeciwko siebie, chwytają rękami deskę położoną pomiędzy i zaczynają wykonywać dynamiczne kopnięcia samymi nogami.

 

Ćwiczenie 4: przeciąganie liny

Kolejne ćwiczenie to test siły. Może w nim brać udział więcej niż dwóch zawodników. Do ćwiczenia wykorzystaj linę, a jako siły napędowej używaj wyłącznie swoich nóg.

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się