Po jakim czasie widać efekty pilatesu?

13 marca 2024
Po jakim czasie widać efekty pilatesu?

Pilates ćwiczą takie sławy jak Lady Gaga, Cristiano Ronaldo czy Pierce Brosman. Staje się coraz bardziej popularny, a jego efekty możemy podziwiać wśród celebrytów. Zastanawiasz się jak po jakim czasie widać efekty pilatesu?

Spis treści:

  • Jakie efekty daje pilates?
  • Kiedy zobaczymy pierwsze fekty pilatesu?
  • Jaki rodzaj pilatesu wybrać?

Jakie efekty daje pilates?

Decydując się na pilates otrzymujemy wszechstronny trening całego ciała. Pilates to zestaw około 500 różnych ćwiczeń. Mają one na celu wzmocnić nasze mięśnie i uelastycznić ciało. Dodatkowo, Twój kręgosłup podziękuje Ci za wybór tej aktywności. Regularny trening polepszy postawę ciała oraz zredukuje bóle pleców. Prawidłowo wykonane ćwiczenia wpłyną korzystnie na naszą skórę poprzez poprawę krążenia. Redukują również skórkę pomarańczową, czyli cellulit.

Trening pilatesu koncentruje się na precyzji wykonywanych ćwiczeń, nie na ich szybkość. Po takiej sesji ćwiczeń będziemy pełni energii i endorfin.

Sportowcy szczególnie powinni zwrócić uwagę na pilates jako trening uzupełniający, ponieważ wzmacnia on mięśnie głębokie, dzięki czemu zmniejsza ryzyko kontuzji.

Joga, czy pilates - co wybrać?
Czytaj dalej →

Kiedy zobaczymy pierwsze efekty?

Pilates to bardzo bezpieczny trening, który może wykonywać prawie każdy. Zaleca się ćwiczyć trzy razy w tygodniu przez co najmniej 20-30 minut. Najlepsze efekty zobaczymy przy regularnym treningu. Niektórzy uważają pilates za swoją codzienną rutynę. Bardzo ważne jest jednak, żeby pamiętać o regeneracji. Szczególnie na początku powinniśmy pozwolić mięśniom odpocząć.

Pierwsze efekty możemy zobaczyć już po pierwszym miesiącu regularnych treningów. Mięśnie całego ciała będą wzmocnione, nasza postawa ulegnie poprawie, a całe ciało będzie bardziej elastyczne.

“Po 10 sesjach poczujesz różnicę, po 20 zauważysz różnicę, po 30 zauważą ją wszyscy, bo będziesz mieć całkiem nowe ciało.” ~Joseph H. Pilates

Czy można schudnąć trenując pilates?
Czytaj dalej →

Jaki rodzaj pilatesu wybrać?

●      POWER PILATES - wykorzystuje różne akcesoria w czasie ćwiczeń. Na tych zajęciach możemy potrzebować koła do pilatesu, piłki, gumy, a także wałków piankowych.

●      JOGA PILATES -  łączy ze sobą elementy pilatesu i jogi. Duży nacisk podczas ćwiczeń kładzie się na prawidłowe oddychanie.

●      STOTT PILATES - charakteryzuje się łagodnym podejściem do ćwiczeń. To rodzaj gimnastki koncentrującej się na kontroli oddechu, ustawieniu miednicy oraz klatki piersiowej, stabilizacji obręczy barkowej, ustawieniu głowy i kręgosłupa szyjnego.

W zależności od naszej formy fizycznej i efektów jakie chcemy uzyskać powinniśmy wybrać odpowiedni styl ćwiczeń. Power pilates sprawdzi się doskonale dla osób, które chcą schudnąć oraz wzmocnić mięśnie. Jeśli zależy Ci na rozciąganiu i obniżeniu napięcia mięśni lepiej wybrać joga pilates. Dla początkujących miłośników sportu dobrym wyborem będzie stott pilates.

“Kiedy wszystkie twoje mięśnie będą prawidłowo rozwinięte, będziesz mógł wykonywać swoją pracę przy minimalnym wysiłku i maksymalnej przyjemności.” ~ Joseph H. Pilates 


Co potrzeba, aby trenować pilates?

Pilates w przeciwności do innych dyscyplin sportowych nie wymaga dużego nakładu finansowego. Nie trzeba poświęcić wielu pieniędzy na zakup drogiego, specjalistycznego sprzętu. Możesz rozpocząć treningi w domowym zaciszu. Do tego jest Ci potrzebna tylko porządna mata do ćwiczeń i wygoda odzież sportowa. Ważne jest, aby strój przylegał do ciała i był wykonany z elastycznych, wygodnych materiałów. Pełną ofertę strojów sportowych znajdziesz na www.sklepmartes.pl. 

 

 

Sonia Balura

Cześć, jestem miłośniczką biegania po asfalcie i nie tylko. W ciągu tygodnia przemierzam kilometry po mieście, a weekendami na łonie natury. Kiedy pogoda pozwala zmieniam buty do biegania na rolki. W mojej pracy zajmuje się przeprowadzaniem szkoleń z zakresu fitnessu i biegania w sieci sklepów MartesSport. 

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się