Aktywny trening z czworonogiem

Aktywny trening z czworonogiem

Pandemia sprawia, że nawet twój czworonożny przyjaciel jest sfrustrowany siedząc w domu, a Ty nie dopinasz się w wiosenne spodnie? Nie lubisz ćwiczyć samemu, ale siłownie są zamknięte?
Idzie wiosna, a nie ma nic lepszego jak trening outdoorowy, wspólnie z Twoim najlepszym przyjacielem. Sprawdź kilka naszych pomysłów na aktywny trening z czworonogiem.

  • Jogging – to najprostsza alternatywa, jeśli nie chcesz wydać mnóstwa pieniędzy na specjalistyczne treningi i sprzęt. Na rynku dostępna jest masa akcesoriów do biegania, nie tylko dla Ciebie, ale i Twojego towarzysza. Specjalne smycze z pasem do biegania, pozwalające na to by twoje ręce, cały czas mogły pracować prawidłowo podczas biegu, a pies pozostawał bezpiecznie na smyczy, saszetki na smakołyki, bidony na wodę dla psa.

  • Dog trekking – ubierz wygodne buty, odzież na dłuższy wypad w teren, zabierz smycz z pasem do biegania, szelki, mapę i ruszaj na przygodę z psem. Nie potrzebujesz niczego więcej by dobrze się bawić. Ten sport to nic innego, jak marsz na orientację w terenie, z psem. Pamiętaj jednak, że to czworonóg powinien nadawać tępo, pracować ciągnąc Ciebie i twój ekwipunek. A może wolisz aktywność połączoną z rywalizacją i poznawaniem nowych ludzi? Jeśli tak  to zawody w dogtrekkingu sprawią, że poczujesz się w swoim żywiole. W całej Polsce organizowane są cykliczne imprezy na świeżym powietrzu w leśnym albo górskim terenie. Bez problemu dopasujesz długość trasy na zawodach (zwykle pomiędzy 10-50 km) do możliwości Twoich i Twojego pupila.

    Jeśli wolisz biegać niż maszerować w terenie to zachęcamy Cię do canicrossu - jest to sport podobny do dogtrekkingu, z tą różnicą, że jest to bieg po dowolnym terenie na krótszym dystansie, połączony z ciągnięciem właściciela i bagażu.
  • Treningi Agility – jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne szkoły, które posiadają tor do tej dyscypliny sportowej. Zawody Agility, polegają na pokonywaniu w odpowiedniej kolejności, szybko i bezbłędnie toru przeszkód składającego się z różnego rodzaju pochylni, skoków przez przeszkody czy tuneli. W zawodach mogą brać udział tylko rasowe psy. Jednak nawet jeśli nie zamierzasz brać w nich udziału, to sama zabawa z psem na torze treningowym jest przednia i zapewniamy, że na pewno i Ty nieco się spocisz, szczególnie na początkowych treningach. Równie wymagające fizycznie mogą być treningi posłuszeństwa. Agility najlepiej trenować pod okiem instruktora w szkole, jednak tory do tej dyscypliny można spotkać również w psich parkach.

  • Dogfrisbee – zamiast nudnego przynoszenia piłki, naucz swojego przyjaciela aportować frisbee. Sport ten można trenować zawodowo na szkoleniach jak i w parku czy na plaży. Nie wymaga on również prawie żadnych nakładów finansowych.

Zanim jednak zdecydujesz się na jakikolwiek sport dla swojego zwierzaka, upewnij się, że jego rasa ma predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny, a twój pupil jest zdrowy. Poczytaj dokładnie na czym dany sport polega i jakie są przeciwwskazania. Nie zapomnij o bidonie z wodą dla siebie i czworonoga, smakołykach, mapie, apteczce i telefonie komórkowym. A potem już tylko ruszaj na szlak lub do parku i baw się dobrze!

Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się