Nie zapomnij spakować tych rzeczy na stok

29 grudnia 2021
Nie zapomnij spakować tych rzeczy na stok

Spadł pierwszy śnieg, a Ty już myślisz o szusowaniu na białym puchu? Sprawdź czy masz wszystko co potrzebne na stoku i ciesz się jazdą.

 1. Zacznij od pierwszej warstwy czyli odzieży termicznej, zwróć uwagę na materiał i bezszwowe wykończenia. Jeśli jedziesz gdzieś gdzie jest naprawdę zimno, zainwestuj w bieliznę z wełny merynosa i pamiętaj, że bielizna termiczna lub termoaktywna aby działać musi być obcisła.
 2. Porządna odzież zimowa to podstawa. Kurtka i spodnie narciarskie lub snowboardowe to MUST HAVE! Postaw na modele nieprzemakalne z dużą ilością kieszeni, pasem śnieżnym i kieszonką na skipass.
 3. Rękawice narciarskie, skarpety, kominiarka, komin – te dodatki są również obowiązkowe podczas zabawy na śniegu aby nasze ręce i nogi nie uległy odmrożeniu, najlepiej jeśli są to specjalistyczne rękawice czy skarpety narciarskie aby nie przemokły.
 4. Kask i gogle – o niezbędności posiadania tych rzeczy chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Zwróć uwagę by wybrać model z filtrem UV i systemem przeciwmgielnym.
 5. Ochraniacze na kolana i plecy

Czas na przydatne dodatki. Gadżety na stoku możemy podzielić na takie, które się po prostu przyjadą i takie, które zapewniają bezpieczeństwo.

 1. Pokrowiec na narty i buty doskonale chronią Twój sprzęt przed zniszczeniem podczas transportu. Dzięki nim przedłużysz żywotność sprzętu o wiele dłużej! 
 2.   Czołówka, gwizdek, powerbank, mapa – przydadzą się jeśli zjedziemy ze szlaku, ulegniemy wypadkowi czy po prostu postanowimy przedłużyć czas zabawy na stoku.
 3.  Chemiczny ocieplacz do rąk i termos z herbatą aby rozgrzać się podczas jazdy.
 4.  Czujnik przeciwlawinowy - pamiętaj, żeby nauczyć się jego obsługi zanim wyjedziesz w teren.
 5.  Krem z filtrem UV – przyda się przy dobrej pogodzie - promieniowanie w górach jest wtedy bardzo duże.
 6.  Apteczka z folią NRC - ważą niewiele, nie zajmują dużo miejsca, a mogą uratować życie.
 7.  Ubezpieczenie, karta EKUZ i dokumenty, szczególnie jeśli wybieramy się za granicę!
 8.  Plecak aby wszystkie te rzeczy mieć gdzie spakować 😊Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się