Piłka nożna to nie tylko światowe turnieje! Trampolina CUP 2021

15 czerwca 2021
Piłka nożna to nie tylko światowe turnieje! Trampolina CUP 2021

Piłka nożna jest potęgą, zwłaszcza teraz, podczas Euro 2020. To wielkie święto dla fanów piłki, którzy poza rozgrywkami robią wszystko by móc być jeszcze bliżej tego sportu! Dlatego właśnie termin zawodów piłki nożnej w Zduńskiej Woli organizator Kacper Grelewski wybrał doskonały. “Turniej Dwóch Świętych Trampolina CUP 2021” jest wydarzeniem miejscowym, ale to właśnie lokalne imprezy zrzeszają fanów piłki i pozwalają poczuć atmosferę z największych stadionów. 

Profil Aktywny: Jak się czujesz w roli organizatora swojego lokalnego klubu? Od dawna jesteś z nim związany?

Kacper Grelewski: Od 4 lat jestem współorganizatorem turniejów rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej dla mojego miejskiego zespołu Pogoni Zduńska Wola. Dla stowarzyszenia Trampolina będzie to pierwszy turniej ale nie ostatni.

Skąd pomysł na nazwę turnieju?

Pełna nazwa turnieju to “Turniej Dwóch Świętych Trampolina CUP 2021”. Pomysłodawcą nazwy jest stowarzyszenie Trampolina. Patronem Zduńskiej Woli jest św. Maksymilian Maria Kolbe, który urodził się  w naszym mieści, natomiast patronem parafii na której terenie działa stowarzyszenie Trampolina jest św. Antonii z Padwy. Stąd nazwa turnieju.

Co Cię najbardziej motywuje przy organizacji takiej imprezy?

Najbardziej lubię rywalizację turniejową i spełnienie (w postaci wyników) po turnieju uczestników. Sam doświadczałem tych emocji, grając w piłkę nożną od 4 roku życia. Z doświadczenia wiem, że czym lepiej turniej jest zorganizowany tym bardziej zapamiętana zostanie impreza. Dlatego chciałbym aby każdy cieszył się grą i zapamiętał tę imprezą na długo.

Opowiedz, jaka będzie Twoja rola 27 czerwca? Jakie obowiązki ma organizator podczas trwania zawodów? 

Organizator takich turniejów posiada naszykowany przez siebie plan przebiegu imprezy, który w następnej fazie wprowadza życie i jest koordynatorem imprezy. Jednak z doświadczenia wiem, że trzeba być “elastycznym” i naszykowanym na różne wydarzenia- w końcu w takich imprezach uczestniczy 300, 400 osób. Dodatkowo oprócz wymienionego zadania, które mnie czeka 27 czerwca będę opiekował się relacją z turnieju na social mediach stowarzyszenia Trampolina Zduńska Wola i prywatnych.

Data Turnieju Dwóch Świętych Trampolina Cup zgrywa się z Euro 2020. Czy to Myślisz, że to da motywacji zawodnikom? 

Jestem przekonany, że Euro 2020 tylko potęguje rywalizacje pomiędzy zespołami. Jest to piękny czas i święto trwające miesiąc w całej Europie. Sam grając w turniejach w trakcie dużej imprezy piłkarskiej wiem, jaka jest to dodatkowa motywacja do najlepszych wyników.

Jak przygotowaliście się na obecnie panujące obostrzenia? 

Zachowaliśmy zimną głowę i do końca czekaliśmy z decyzją premiera i ministerstwa zdrowia w sprawie obostrzeń. Na szczęście można powiedzieć, że z tygodnia na tydzień wracamy do normalności, przez co możemy zorganizować wydarzenie. Impreza zostanie zorganizowana z najwyższymi standardami sanitarnymi tak, aby było bezpiecznie w trakcie całej imprezy zarówno dla uczestników jak i kibiców.

Hasło “Łączy nas piłka” to już kultowy tekst. Czy zgodzisz się, że organizacja turnieju to tylko pretekst, żeby się spotkać ze znajomymi i móc poznać innych piłkarskich freaków?

Dokładnie tak. Osobiście wychodzę z założenia, że jest to najpiękniejsze hasło piłkarskie, jakie jest na świecie. Grać w piłkę może każdy od najmłodszych lat. Jeden będzie grał lepiej drugi gorzej, ale najważniejsze jest posiadać pasję i łączyć ją poprzez wspólne granie w piłkę nożną, będąc przy tym szczęśliwy. Podsumowując, piłka nożna łączy ludzi bez względu na poglądy, zainteresowania. W pewnym momencie każdy staje się piłkarzem, kibicem, pasjonatem. Piłka nożna dla każdego.

Oby piłkarskie emocje z europejskich stadionów udzieliły się wszystkim Twoim zawodnikom i uczestnikom imprezy. Tego Ci wszyscy życzymy!

Dziękuję bardzo :) Zapraszam do zapisów na turniej, macie czas do 20 czerwca. Zapraszam na profil zawodów, który znajdziecie TUTAJ


Aktywna Redakcja

Jako że nosi nas nieustannie, a głowę mamy pełną pomysłów nie wyobrażamy sobie, by od czasu do czasu do materiałów nie dodać czegoś od siebie. W roli głosu redakcyjnego będziemy zadawać pytania, robić wywiady z inspirującymi ludźmi, informować o ciekawych eventach i tworzyć treści przy współpracy ze specjalistami z danej dyscypliny. Mówiąc krótko: uwielbiamy inspirować, motywować, trenować, zatem możecie mieć pewność, że będzie się działo.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się