Test strojów kąpielowych AquaWave. „Niskie ceny, dobra jakość, świetne wzory”

12 grudnia 2019
Test strojów kąpielowych AquaWave. „Niskie ceny, dobra jakość, świetne wzory”

Lubię pływać, jednak z produktami firmy AquaWave miałam do czynienia po raz pierwszy. Jestem bardzo miło zaskoczona – mówi Alicja, która lubi pływać, jeździć na nartach i tańczyć pole dance. 

Dorosły człowiek składa się w 60-70% z wody, a niemowlę nawet z 85. H₂O stanowi do 80% objętości mózgu i 75% mięśni. Woda to odkrycia geograficzne i produkcja energii elektrycznej, ale też niezapomniane wakacje nad morzem i kilkadziesiąt sportów. Z wody jesteśmy i z wody pochodzimy, bowiem naszym pierwszym naturalnym środowiskiem, chroniącym nas przed światem zewnętrznym, są wody płodowe. 

Nic dziwnego, że kochamy pływać, a niemowlę wrzucone do basenu błyskawicznie uczy się pływać. Często mówimy, że „czujemy się jak ryba w wodzie”, tymczasem zasadniej byłoby powiedzieć: „jak człowiek w wodzie”. 

Pływanie to zdrowie. Osoba o wadze 60 kg w ciągu pół godziny pływania kraulem może spalić nawet 350 kalorii, dla porównania saunowanie przy podobnych parametrach to 50-100 kalorii mniej. Oczywiście obie aktywności najlepiej jest połączyć. 

We freedivingu nie ma granic
Czytaj dalej →

W końcu regularna aktywność na basenie modeluje sylwetkę. Każde odepchnięcie to trening oporowy dla wszystkich partii mięśni. Wyszczupla talię i biodra, wysmukla nogi i to bez obciążenia dla stawów. Podobno pływanie również odmładza. Jeżeli więc czytasz ten tekst, to lepiej szybko go dokończ i uciekaj na basen! 

Dobrze dopasowane stroje 

- Lubię niewielkie, lokalne baseny, jak ten w Bieruniu na Śląsku. Dogodna dla mnie lokalizacja pozwala mi na częste wizyty i relaks po pracy. Cenię sobie ciszę i ten medytacyjny spokój, jaki uruchamia się w człowieku na dłuższych dystansach – mówi Alicja, która testuje produkty marki AquaWave. 

Alicja wybrała do testów:

  • trzy różne stroje jednoczęściowe: Namori, Cadera i Nadia 
  • stylowe, techniczne okulary Blade RC 
  • czepek Carbo Cap 
  • japonki Ilama

Cena takiego zestawu w salonie Martes Premium w Sferze w Bielsku-Białej to niecałe 500 zł. 

Alicja tańczy pole dance, jeździ na nartach i biega, więc ma umięśnione nogi, a przez to dość „nietypową” budowę. – Z uwagi na wzrost mam problem z doborem jednoczęściowych strojów – kiedy zakładam bikini, dół mam w rozmiarze L, a górę M. Mimo to stroje AquaWave dobrze dopasowały się do mojej sylwetki, nie uwierają i nie odstają. 

Na uwagę zasługuje również ciekawe wzornictwo produktów – coś dla siebie znajdą zarówno osoby lubiące wielokolorowe stylizacje, jak i amatorzy prostych, klasycznych kolorów i wzorów. AquaWave ma w swojej ofercie również m.in. wygodne torby na basen, koszulki, zatyczki do uszu i nosa, ręczniki czy męskie kąpielówki. 

Otylia Jędrzejczak promuje pływanie z AquaWave
Czytaj dalej →

Dominik Łaciak

Od ponad 20 lat jest w trudnym (dla swojej kieszeni) związku z narciarstwem. W górach spędza ponad 40 dni w roku – jako pasjonat, pilot i instruktor narciarstwa. Najczęściej spotkacie go na Chopoku i Pilsku. Dominik praktycznie od zawsze lubił jeździć na nartach, ale kiedy poznał narciarstwo pozatrasowe, przepadł na dobre. Na całe szczęście, dzięki pracy instruktora, może łączyć przyjemne z pożytecznym i w górach spędzać znaczną część roku. Dominik to zresztą nie tylko praktyk. O narciarstwie pisze, narciarstwo fotografuje i filmuje. O swojej pasji opowiada m.in. na mikroblogu: https://www.facebook.com/dlaciak/.

Mogą Ci się spodobać

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się